Zubní pasta, šifra Mercedesu i rudá tradice. Která nová formule 1 je nejkrásnější?

Leotšní monoposty mají kůvli změnám pravidel upravenou aerodynamiku, ale technická revoluce přijde až v roce 2021.
V pondělí odstartovaly v Barceloně testy na novou sezonu formule 1. Před nimi ale proběhlo tradiční představování letošních speciálů. Ferrari zůstalo věrné tradicím a v minulý pátek ukázalo opět monopost v rudé barvě. Název stroje SF90 odkazuje na letošní 90. výroční existence legendární značky.
Na trať se dva dny před Ferrari na pár symbolických kol vydal největší favorit letošního ročníku, obhájce titulu Mercedes. Do Stříbrného šípu pod komplikovaným názvem F1 W10 EQ Power+ usedl úřadující šampion Lewis Hamilton.
Ferrari i Mercedes bude chtít prohánět Red Bull, jehož RB15 ve velmi agresivní kamufláži poprvé pohánějí motory Honda. I přesto zůstává v názvu týmu jméno jiného výrobce automobilů - značky Aston Martin.
Racing Point už nechal definitivně za sebou minulost zvanou Force India. Jednání o převzetí slavných jmen historie F1 jako Lola nebo Brabham zkrachovala. Do názvu týmu se tak dostal hlavní nový hlavní sponzor, sázkovka SportPesa. Růžová barva ale zůstala, jen dostala trochu modrých doplňků. Typové označení vozu je RP19.
Foto: Aktuálně.cz
Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 18. 2. 2019 11:39
Podívejte se, na všechny monoposty formule 1 připravené v letošní sezoně bojovat o body v jubilejní sedmdesáté sezoně světového šampionátu.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy