Pilot formule 1 v problémech. Na trati ohrožoval soupeře, v autě pak osahával modelku

Radek Vičík Radek Vičík
9. 12. 2020 15:42
Ruský závodník Nikita Mazepin na sebe v posledních dnech upoutal mnohem víc pozornosti, než o kolik nejspíš stál. Nejdřív bezohlednou jízdou v závodě formule 2 a pak videem, na němž v autě osahává spolujezdkyni.
Modelka Andrea D’lVal
Modelka Andrea D’lVal | Foto: Andrea D’lVal

Poté, co byl minulý týden oficiálně jmenován pilotem stáje F1 Haas pro rok 2021, se Mazepin v sobotním závodě formule 2 v Sáchiru choval jako smyslu zbavený.

Aby toho nebylo málo, dal tento týden na sociální sítě video, jak v autě z pozice spolujezdce snaží dívce na zadním sedadle sáhnout na prsa. I když tento pubertální výkřik 21letý Rus zase rychle smazal, začal už žít svým životem a jezdec sklidil velkou vlnu kritiky.

Finále letošní sezony formule 2 se jelo na vnějším okruhu bahrajnské trati. Ruský jezdec si v nich vysloužil hned čtyři trestné body do pomyslného závodnického řidičáku.

O první dva přišel, když na cílové rovince natlačil Brazilce Felipeho Drugoviche na boxovou zídku, který se ho snažil předjet. Další pak obdržel za to, že Japonce Jukiho Cunodu vyšoupl až na výjezd z boxů.

Celkem má moskevský rodák na svém kontě 11 trestných bodů. Stačí jeden navíc a přišel by automaticky na následující závod o superlicenci. Tedy už v Grand Prix F1. "Musíme s ním pořádně zapracovat, Musíme se poučit z těchto chyb a už nepřipustit jejich opakování," uvedl o víkendu šéf týmu Haas Guenther Steiner.

To ovšem netušil, jaký ještě palčivější problém mu jeho nový pilot připraví. Vypadalo to jako klasické video, na němž se baví "zlatá mládež" cestou z večírku. Mladí lidé jedou v luxusním autě nočními ulicemi a baví se.

Jenže to, co provedl Mazepin, už bylo za hranicí dobrého vkusu. Z pozice spolujezdce se otočil za sebe a dívce na zadním sedadle začal sahat na ňadra. To se dotyčné, jíž podle označení ve videu byla modelka Andrea D’lvalová, pochopitelné nelíbilo a chlípníka odstrčila.

To vše Mazepin zachytil na svůj telefon a okamžitě poslal do světa. Stalo se to, co Rus asi nečekal. Proti očividnému sexuálnímu obtěžování se zvedla vlna nesouhlasu. Nic s tím neudalo ani to, že video ze svého profilu rychle smazal.

Nikita Mazepin.
Nikita Mazepin. | Foto: Nikita Mazepin via Instagram

Tým Haas musel znovu hasit mediální požár. Stalo se tak prostřednictvím dvoudílného postu na Twitteru. "Haas F1 Team nevidí pro video nedávno publikované na sociálních sítích žádnou omluvu. Už to, že se tam objevilo, není nijak ospravedlnitelné. Celou záležitost řešíme interně a už ji víc nebudeme komentovat," uvedla americká stáj.

Mazepin si okamžitě posypal hlavu: "Chtěl bych se omluvit za své nedávné jednání. Nejen kvůli mému vlastnímu nevhodnému chování, ale i proto, že bylo zveřejněno na sociálních médiích. Musím se chovat podle vysokých standardů pilota formule 1 a uvědomuju si, že jsem hodně lidí zklamal."

Do debaty se ve středu připojila sama modelka, na niž si Mazepin dovoloval. Prohlásila, že jsou "dobří přátelé" a nic z toho, co se na videu stalo, "nebylo míněno vážně".

Mazepin skončil v letošním ročníku formule 2 na pátém místě. Hodně fanoušků mu vyčítá, že místo u Haasu mu koupil jeho otec. Dimitrij Mazepin je šéfem a spoluvlastníkem chemického koncernu Uralchem. Podle ruských zdrojů měl  jeho čistý majetek v roce 2018 hodnotu přes sedm miliard dolarů.

 

Právě se děje

Další zprávy