Kariéra dlouhá 800 metrů, 208 závodů bez vítězství, 40 zpackaných kvalifikací. I to jsou rekordy F1

Radek Vičík Radek Vičík
10. 8. 2018 11:38
69 sezon formule 1 nabízí celou řadu nej. Vybrali jsme pro vás ty nejkurióznější rekordy a perličky z dějin velkých cen.
Pestrá historie formule 1 je plná těch nejroztodivnějších příběhů s dobrým i méně šťastným koncem
Pestrá historie formule 1 je plná těch nejroztodivnějších příběhů s dobrým i méně šťastným koncem | Foto: Reuters
Luca Badoer.
Luca Badoer. | Foto: Reuters

Nejvíc závodů bez bodu

Luca Badoer byl sice uznávaným testovačem Ferrari, ale ve Velkých cenách svůj talent neprokázal. Ital se postavil na start 50 závodů, ale ani jednou nebodoval. O to hůř, že v jeho bilanci jsou i dva starty ve Ferrari v roce 2009, kdy zaskakoval za zraněného Felipeho Massu. Bohužel od předchozího startu v Grand Prix uplynulo deset let a Badoer úplně vypadl ze závodního tempa. S ostudou dojel na 17. pozici ve Valencii a pak v Belgii jen o tři místa lépe.

 

Právě se děje

před 17 minutami

U Kladna se srazil osobní vůz s autobusem, řidička je těžce zraněná

U Kamenných Žehrovic nedaleko Kladna se ve čtvrtek odpoledne srazil autobus s osobním autem. Řidička auta je těžce zraněná, z vozu ji vyprošťovali hasiči. V autobusu se lehce zranili tři lidé, jejich počet se ještě může změnit. Záchranná služba má na místě vrtulník a tři pozemní posádky, řekli mluvčí záchranných složek. Nehodu pravděpodobně zavinila řidička auta, která nedala přednost autobusu. Podle mluvčí záchranné služby Petry Effenbergerové je řidička osobního vozu v bezvědomí, do nemocnice ji přepraví vrtulník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy