Nejlepší fotografie z letošní formule 1: Oheň, bouračky i nekonečná radost vítězů

Nejlepší fotografie z letošní formule 1: Oheň, bouračky i nekonečná radost vítězů
Pro sedmý titul si v ní dojel pilot Mercedesu Lewis Hamilton.
Bouraček bylo hodně. Lance Stroll ve stejném závodě, kdy měl velkou nehodu Grosjean, otočil svůj Racing Point koly vzhůru.
Dva jezdci se v letošním roce dočkali svého premiérového triumfu. Pierre Gasly z AlphaTauri slavil v Monze...
Zničená skořepina Haasu Romaina Grosjeana dokazuje, jak odolné a život zachraňující jsou současné monoposty F1.
Foto: Reuters
Reuters rav Reuters, Týmy F1, Pirelli, rav
14. 12. 2020 18:00
Prohlédněte si padesátku vydařených fotografií z letošní sezony formule 1, kterou ukončila nedělní Velká cena Sáchiru.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy