Déjà vu po deseti letech: Ferrari znovu testoval Schumacher, tentokrát to byl Mick

Mick Schumacher (vlevo) se v úterý vydal ve šlépějích svého otce Michaela a v Sáchiru otestoval monopost formule 1 Ferrari.
Mick se v Sáchiru poprvé svezl v aktuálním typu formule 1, před tím jen předloni ve Spa-Francorchamps vyzkoušel tátův vítězný Benetton B194 z roku 1994.
A nebyl to v Bahrajnu vůbec špatný výkon. Mezi 14 dalšími soupeři byl jako jediný debutant klasifikován druhý.
Nad Schumacherovy síly byl jen Max Vertstappen v Red Bullu. Mladý "Schumi" dokázal porazit i úřadujícího mistra světa Lewise Hamiltona v Mercedesu a Fernanda Alonsa, který si "odskočil" do McLarenu ze světa vytrvalostních závodů a zámořské série IndyCar.
Michael Schumacher má však těch úspěchů mnohem více než jeho talentovaný 20letý syn. Po dvou titulech v Benettonu odešel před sezonou 1996 do Scuderie, pro niž pětkrát vyhrál mistrovství světa,
Foto: Aktuálně.cz
Reuters rav Reuters, Scuderia Ferrari, rav
Aktualizováno 2. 4. 2019 19:55
Mick Schumacher otestoval v Sáchiru monopost týmu Ferrari, pro který jeho otec Michael získal pět titulů mistra světa. Jeho debut ve voze formule 1 nebyl vůbec špatný, zajel celkově druhý nejrychlejší čas.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy