Michael je jiný, ale je tady a žijeme společně, říká Schumacherova manželka Corinna

Sport ČTK Sport, ČTK
9. 9. 2021 11:13
Corinna Schumacherová v dokumentu pro Netflix tvrdí, že její slavný manžel Michael je "jiný, ale stále je tady". Rodina sedminásobného mistra světa formule 1 ve zhruba dvouhodinovém filmu, jenž bude mít premiéru 15. září, poprvé promluví o době po nešťastné nehodě na lyžích v prosinci roku 2013, při níž si Schumacher vážně poranil mozek.
Michael Schumacher z Ferrari slaví vítězství v GP Evropy na Nürburgringu v roce 2006
Michael Schumacher z Ferrari slaví vítězství v GP Evropy na Nürburgringu v roce 2006 | Foto: Reuters

"Stále mi každý den ukazuje, jak je silný. Žijeme společně doma, rehabilitujeme, děláme všechno, co se dá, aby se Michael cítil dobře. A aby prostě cítil svou rodinu, své pouto," říká Schumacherová v dokumentu.

"Je jasné, že mi Michael každý den chybí. A nejen mně, ale i dětem, rodině, svému otci, všem, kteří jsou kolem něj. Všem Michael chybí. Ale on tu je, jinak, ale je tu, a to nám všem dává sílu," tvrdí ve filmu se slzami v očích manželka jednoho z nejlepších pilotů historie F1.

Nyní dvaapadesátiletý Schumacher se vážně zranil 29. prosince 2013 při lyžování ve francouzských Alpách. Navzdory tomu, že měl přilbu, si při pádu vážně poškodil mozek a byl několik dnů v ohrožení života.

"Nikdy jsem bohu nevyčítala, proč se to stalo. Byla to prostě opravdová smůla. Větší smůlu snad člověk v životě mít nemůže," říká Schumacherová, jejíž manžel se vážně zranil rok po definitivním konci kariéry.

K jeho přesnému zdravotnímu stavu pouští rodina na veřejnost jen velmi kusé informace, což podle světových médií nezmění ani dokument Netflixu.

"'Soukromí je soukromé', jak vždycky říkal. Je pro mě velmi důležité, aby si stále užíval co nejvíce svůj soukromý život. Michael nás vždycky chránil a nyní my chráníme Michaela," řekla Schumacherová.

S legendou F1 dvě děti: čtyřiadvacetiletou Ginu-Marii a o dva roky mladšího Micka, jenž jde v otcových šlépějích a letos debutuje v šampionátu v týmu Haas.

Schumacherova manželka promluvila v dokumentu: Každý den mi ukazuje, jak je silný

Schumacherova manželka promluvila v dokumentu: Každý den mi ukazuje, jak je silný | Video: Netflix
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy