Komentář: Trudný život konspirátorů aneb Chce Mercedes víc Hamiltona, nebo miliardu?

Radek Vičík Radek Vičík
8. 12. 2020 15:11
George Russel sice nedotáhl - vinou hloupé chyby týmu Mercedes - svou spanilou jízdu nedělním závodem v Sáchiru k senzaci, ale i tak notně zatřásl vyjednávací pozicí Lewise Hamiltona, který se Stříbrnými šípy stále nepodepsal nový kontrakt.
George Russell z Mercedesu ve VC Sáchiru formule 1 2020
George Russell z Mercedesu ve VC Sáchiru formule 1 2020 | Foto: Reuters

Nejdřív to v nedělní Velké ceně Sáchiru vypadalo na ukázkový slaďák "Jak George k prvnímu vítězství ve formuli 1 přišel".

Jenže pak následoval neméně hollywoodský zvrat a mladý Brit zaskakující u Mercedesu za "pozitivního" Hamiltona byl rád aspoň za tři body. I tak to bylo o tři víc, než (ne)získal v předchozích 36 Grand Prix za volantem Williamsu.

Konspirační hody

Místo scenáristů závod na extrémně rychlé vnější verzi bahrajnské trati zaujal milovníky konspiračních teorií.

Jen si to vezměte: stalo by se snad někdy vozu s Lewisem Hamiltonem za volantem, že by dostal špatnou sadu pneumatik, a to ještě cizí? Navíc nové gumy byly zaručeně vadné, když mu pak ještě jedna začala ucházet.

Určitě nezapomeňte tenhle post rychle sdílet, než ho smažou!

No prostě Sodoma a Gomora. Tak precizní tým, který letos (už posedmé za sebou) suverénně ovládl Pohár konstruktérů, si přece podobnou minelu nemůže dovolit. A považte, mechanici na Russelově straně garáže byli ti samí, co celou dobu slouží Hamiltonovi.

Houby nějaká chyba v rádiu. Paní, povídám vám, oni to udělali schválně! A kdo ví, jestli se přes nějaký ty internety nedomlouvali přímo s Hamiltonem.

Formule jsou světem nehod a chyb

A tak bychom mohli pokračovat. Pravda je - naštěstí - mnohem prozaičtější. Závody formule 1 jsou plné náhod, nehod a různých opomenutí. Stačí jen spočítat, kolikrát letos vyjel nějaký pilot z depa se špatně dotaženým kolem nebo jak často se spletla kalkulačka stratégů Ferrari.

Pneumatiky také ucházejí a praskají, takový Silverstone je toho důkazem už léta. V Sáchiru se jelo na podobně rychlé trati, která kladla větší nároky na jednu stranu formule.

Z byznysového hlediska Sáchir bossovi Stříbrných šípů Totovi Wolffovi jeho komplikovanou situaci neulehčil. Ba naopak.

Představte si to: stále se hádáte sedminásobným mistrem světa o tom, jestli mu dáte i další rok těch 60 milionů dolarů. Teď se do jeho vozu vůbec poprvé posadil talentovaný klučina, který bere směšných 350 tisíc, a závod skoro vyhrál.

I kdybyste Russellovi jeho výdělek ztrojnásobili, pořád podle aktuálního kurzu České národní banky ročně ušetříte přes jeden a čtvrt miliardy korun. To je v době, kdy automobilky škrtají jeden závodní program za druhým, pořádný trumf v bilaterálních jednáních Wolff-Hamilton.

Nebylo by to poprvé, co úřadující šampion pohořel s finančními nároky. Damon Hill v roce 1997 obhajoval titul v průměrném Arrowsu, protože ho Frank Williams i s požadovanou sumou z Wokingu vyhodil obloukem. Příliš chamtivému Lewisi Hamiltonovi se klidně může stát něco podobného.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy