McLaren vsadí na Sainze a Norrise i v příští sezoně

ČTK ČTK
9. 7. 2019 21:25
Tým formule 1 McLaren bude i v příští sezoně spoléhat na svůj úspěšný mladý pár Carlos Sainz, Lando Norris. Stáj z britského Wokingu krátce před víkendovou domácí Velkou cenou v Silverstone oznámila, že s oběma jezdci prodloužila smlouvy do konce roku 2020. Bývalý mistrovský tým McLaren patří k příjemným překvapením sezony, v níž se zatím jelo devět závodů. Po letech trápení patří stáji čtvrté místo v Poháru konstruktérů a vysoko jsou také oba piloti v individuálním hodnocení. Čtyřiadvacetiletý Španěl Sainz je sedmý, hned za ním je jeho o pět let mladší britský kolega Norris.
Lando Norris v monopostu McLaren.
Lando Norris v monopostu McLaren. | Foto: Pirelli Motorsport
 

Právě se děje

před 3 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

před 37 minutami

Pietro Filipi je v konkurzu, česká módní společnost dluží asi 513 milionů korun

Městský soud v Praze rozhodl o prohlášení konkurzu na společnost Pietro Filipi. Věřitelům dluží asi 513 milionů korun, z toho je objem zajištěných pohledávek zhruba 49 milionů korun. V konkurzu je také společnost Pietro Filipi stores, která provozovala maloobchodní prodejny této české módní značky. V jejím případě výše pohledávek činí přibližně 182 milionů korun, většina je nezajištěných. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Oděvní značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993.

Insolvenční řízení s oběma společnostmi bylo zahájeno v únoru. Důvodem byla pandemie koronaviru a nucené uzavření obchodů. Kvůli nedostatku financí majitel firem Michal Mička nebyl schopen pokračovat v hledání investorů a případné reorganizaci společností. S pohledávkami ke společnosti Pietro Filipi se od začátku insolvenčního řízení přihlásilo 153 věřitelů, u Pietro Filipi stores jich je 52.

Zdroj: ČTK
Další zprávy