Rekord Masarykova okruhu odolal. Rychlý Rakušan čas v závodech nezopakoval

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 9. 9. 2018 13:23
Ingo Gerstl s formulí 1 Toro Rosso dokáže Masarykův okruh objet v kvalifikaci kolem 1:35 minuty, v závodech ale rekordní čas nezopakoval.
Ingo Gerstl v monopostu formule 1Toro Rosso z roku 2006
Ingo Gerstl v monopostu formule 1Toro Rosso z roku 2006 | Foto: Radek Vičík

Brno - V rámci víkendových Masaryk Racing Days se po roce otřásaly historické tabulky  Masarykova okruhu. Ingo Gerstl v monopostu formule 1 Toro Rosso z roku 2006 objel trať v kvalifikaci seriálu BossGP za 1:35,155, ale v obou závodech se svému času nedokázal přiblížit.

Právě rodák ze Salcburku si totiž loni v "ostrém" závodě šampionátu rychlých formulí připsal čas 1:36,065, který je aktuálně platným oficiálním rekordem Automotodromu Brno. K němu se však v sobotu ani v neděli v rámci BossGP zdaleka nepřiblížil. Gerstl v první jízdě dokonce projel boxy, přesto suverénně zvítězil.

Soupeři 51letého Rakušana byly další dva monoposty F1 (Benetton z roku 1997 a o devět let mladší Super Aguri) a dvanáctku vozů GP2. Jeden z nich pilotuje Češka Veronika Cichá. Té se ale v Brně nedařilo. V sobotu dojela poslední a v neděli závod nedokončila.

V neděli na startu chyběli piloti vozů GP2  italské stáje MM International, jejíž člen byl v sobotním vytrvalostním závodě Divize 4 (sportovní a cestovní vozy) při přebíhání boxové uličky nešťastně zachycen jedním ze závodních vozů. Ital je v brněnské nemocnici a podle informací Aktuálně.cz je při vědomí.

Brněnský okruh už zažil dokonce čas 1:34,700, ale toho před osmi lety dosáhl Jérôme d'Ambrosio v monopostu F1 Renault během demonstrační jízdy v rámci závodního víkendu francouzské značky World Series by Renault.

Gerstlův monopost STR 1 byl před dvanácti lety prvním typem, s nímž přišla stáj coby následník týmu Minardi. V šampionátu ho pilotovali Scott Speed z USA a Ital Vitantonio Liuzzi, který v 18 Grand Prix získal jediný bod týmu.

před 38 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou cunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před cunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.