Rekord Masarykova okruhu odolal. Rychlý Rakušan čas v závodech nezopakoval

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 9. 9. 2018 13:23
Ingo Gerstl s formulí 1 Toro Rosso dokáže Masarykův okruh objet v kvalifikaci kolem 1:35 minuty, v závodech ale rekordní čas nezopakoval.
Ingo Gerstl v monopostu formule 1 Toro Rosso z roku 2006 v Brně
Ingo Gerstl v monopostu formule 1 Toro Rosso z roku 2006 v Brně | Foto: Radek Vičík

Brno - V rámci víkendových Masaryk Racing Days se po roce otřásaly historické tabulky  Masarykova okruhu. Ingo Gerstl v monopostu formule 1 Toro Rosso z roku 2006 objel trať v kvalifikaci seriálu BossGP za 1:35,155, ale v obou závodech se svému času nedokázal přiblížit.

Právě rodák ze Salcburku si totiž loni v "ostrém" závodě šampionátu rychlých formulí připsal čas 1:36,065, který je aktuálně platným oficiálním rekordem Automotodromu Brno. K němu se však v sobotu ani v neděli v rámci BossGP zdaleka nepřiblížil. Gerstl v první jízdě dokonce projel boxy, přesto suverénně zvítězil.

Soupeři 51letého Rakušana byly další dva monoposty F1 (Benetton z roku 1997 a o devět let mladší Super Aguri) a dvanáctku vozů GP2. Jeden z nich pilotuje Češka Veronika Cichá. Té se ale v Brně nedařilo. V sobotu dojela poslední a v neděli závod nedokončila.

V neděli na startu chyběli piloti vozů GP2  italské stáje MM International, jejíž člen byl v sobotním vytrvalostním závodě Divize 4 (sportovní a cestovní vozy) při přebíhání boxové uličky nešťastně zachycen jedním ze závodních vozů. Ital je v brněnské nemocnici a podle informací Aktuálně.cz je při vědomí.

Brněnský okruh už zažil dokonce čas 1:34,700, ale toho před osmi lety dosáhl Jérôme d'Ambrosio v monopostu F1 Renault během demonstrační jízdy v rámci závodního víkendu francouzské značky World Series by Renault.

Gerstlův monopost STR 1 byl před dvanácti lety prvním typem, s nímž přišla stáj coby následník týmu Minardi. V šampionátu ho pilotovali Scott Speed z USA a Ital Vitantonio Liuzzi, který v 18 Grand Prix získal jediný bod týmu.