SuperMario Andretti slaví 80 let. Zakladatel slavné dynastie opanoval okruhy i ovály

SuperMario Andretti slaví 80 let. Zakladatel slavné dynastie opanoval okruhy i ovály
Andretti patří do "zlaté éry" motoristického sportu. Tedy do časů, kdy pro pilota nebyl problém během sezony absolvovat několik různých seriálů. První velký triumf vybojoval v NASCAR, když roku 1967 vyhrál legendární závod Daytona 500.
Auta s kapotou mu ovšem příliš "nevoněla", Andretti byl stvořen pro formule. To dokázal o pouhé dva roky později, kdy zvítězil v další legendě - 500 mil Indianapolis.
Pouze Mario Andretti a další zámořská legenda A.J. Foyt vyhráli závod Indianapolis 500 i Daytona 500.
V šedesátých a sedmdesátých letech ještě nebyli Američané ve formuli takovou vzácností jako dnes a také Andretti odešel hledat štěstí do F1. V letech 1971 a 1972 byl dokonce továrním pilotem Ferrari.
Foto: IndyCar Media
Radek Vičík Radek Vičík
28. 2. 2020 8:38
Poslední americký šampion formule 1 Mario Andretti slaví dnes 80. narozeniny. Připomeňte si jeho velké úspěchy nejen v Grand Prix, ale i na zámořských oválech.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy