Red Bull ho podrazil, Verstappen vychovává jeho dítě. Rus se teď vrací jako Ital

rav rav
20. 4. 2023 15:58
Ruský expilot formule 1 Daniil Kvjat bude znovu závodit mezi elitou, pořídil si na to italskou licenci. Pořád ho ale trápí na osm let stará křivda Red Bullu a to, že ho Max Verstappen vystřídal v roli otce malé dcerky.
Daniil Kvjat, Lamborghini (2023).
Daniil Kvjat, Lamborghini (2023). | Foto: Lamborghini

Poté, co vojska jeho vlasti napadla Ukrajinu, odešel ruský pilot Daniil Kvjat do ústraní. Kvůli sankcím ze strany Mezinárodní automobilové federace (FIA) nemohl závodit v národních barvách a pod ruskou vlajkou.

Proto se loni jen párkrát svezl v ruském vytrvalostním šampionátu a za mořem v NASCAR. Protože dlouhodobě žije v Itálii, lehce získal tamní licenci a pod italskou vlajkou se nyní vrátil do světa vytrvalostních závodů.

Navíc se domluvil se značkou Lamborghini. V následující sezoně pojede jako její tovární jezdec s novým speciálem v elitní kategorii hyperaut v MS ve vytrvalostních závodech a v zámořském seriálu IMSA.

"Jsem velmi rád, že jsem se stal členem Lamborghini Squadra Corse, je to pro mě velká čest. Lamborghini je velmi známá italská značka s velkou historií v automobilovém světě, a protože jsem v Itálii vyrostl, je to pro mě další zdroj hrdosti," uvedl rodák z Ufy, který už příští týden absolvuje testy elektrické formule E.

Na co už Kvjat není tak hrdý, je jeho působení v týmu formule 1 Red Bull. Zvlášť ho štve, jak byl po pár závodech sezony 2015 vyměněn za mladíčka Maxe Verstappena a poslán zpět do "béčka", které se tehdy jmenovalo Toro Rosso. Nizozemec ovšem hned následující Velkou cenu Španělska vyhrál a nyní je už dvojnásobným mistrem světa.

"V tu chvíli jsem se cítil opravdu zrazený. Byl to nůž vražený do zad, ale takový je život, občas vás někdo bodne, to je normální," Rus nedávno vzpomínal na dění z roku 2015.

A jak je vidět z jeho vyjádření, osm let starou potupu úplně neskousl. "Už je to minulost. Mám za sebou další dobrou závodní kariéru, takže jsem Red Bullu samozřejmě zčásti velmi vděčný. Ale druhá část mého já je z toho pořád hodně nešťastná."

Kvjat ještě hůř nese, že ho o tři roky mladší Nizozemec vyměnil také v roli přítele půvabné Kelly Piquetové. S dcerou trojnásobného mistra světa F1 Nelsona Piqueta staršího má ruský jezdec dcerku Penelopu, která se narodila v červenci 2019. O pouhých pět měsíců později se pár rozešel. Během následujícího roku začala Piquetová randit s nizozemským jezdcem Red Bullu.

Jako otčím si Verstappen zřejmě počíná dobře, protože sociální sítě jsou plné důkazů, že jim to doma klape. S tříletou nevlastní dcerou dovádí, chodí na procházky a spolu třeba skládají puzzle.

Biologický otec Kvjat se několikrát vyjádřil, že se mu to nelíbí. Jenže vzhledem k tomu, že ji v péči má matka, nic s tím neudělá. Teď si navíc Verstappen s Piquetovou v Brazílii pořizují novou haciendu, a hovoří se dokonce i o svatbě.

 

Právě se děje

Další zprávy