Rozhodující zkouška. Testy na Hungaroringu ověří, zda je Kubica schopný vrátit se do formule 1

Radek Vičík Radek Vičík
24. 7. 2017 12:14
Roberta Kubicu dělí poslední krůček od návratu do závodů formule 1 po více než šesti letech. Na Hungaroringu otestuje 2. srpna monopost Renault R.S.17, s nímž letos závodí Němec Nico Hülkenberg a Jolyon Palmer z Velké Británie.
Robert Kubica.
Robert Kubica. | Foto: Renault Sport

Paříž - Testy na Hungaroringu naplánované na příští týden po Velké ceně Maďarska rozhodnou, zda se Robert Kubica může vrátit do formule 1. Polský pilot usedne 2. srpna poprvé od úvodního testu sezony 2011 do aktuálního vozu F1

32letý závodník a tým Renault se přesvědčí, zda je už zcela fit po vážném zranění pravé ruky při nehodě v rallye Ronde di Andora v únoru 2011.

Robert Kubica při letošních testech staršího monopostu F1 Renault.
Robert Kubica při letošních testech staršího monopostu F1 Renault. | Foto: Renault Sport

"První ze dvou testovacích dnů umožní nám i Robertovi získat potřebné informace. Ty pak podrobně zanalyzujeme a uvidíme, za jakých okolností by bylo možné, aby se Robert v následujících letech vrátil za závodní volant," uvedl šéf týmu Renault Cyril Abiteboul.

Vítěz kanadské Grand Prix z roku 2008 už okusil jízdu v monopostu Renault starší specifikace a jízdu s letošním vozem si zatím "nanečisto" vyzkoušel v simulátoru. Maďarské testy jsou jedinou příležitostí, kdy může kvůli drastickému omezení testů na trati legálně pilotovat Renault R.S.17, s nímž letos závodí Němec Nico Hülkenberg a Jolyon Palmer z Velké Británie.

Právě britského pilota by podle německého Bildu mohl Kubica v kokpitu Reaultu nahradit už poslední srpnový víkend ve Velké ceně Belgie v belgickém Spa.

 

Právě se děje

Další zprávy