Rozhodující zkouška. Testy na Hungaroringu ověří, zda je Kubica schopný vrátit se do formule 1

Radek Vičík Radek Vičík
24. 7. 2017 12:14
Roberta Kubicu dělí poslední krůček od návratu do závodů formule 1 po více než šesti letech. Na Hungaroringu otestuje 2. srpna monopost Renault R.S.17, s nímž letos závodí Němec Nico Hülkenberg a Jolyon Palmer z Velké Británie.
Robert Kubica.
Robert Kubica. | Foto: Renault Sport

Paříž - Testy na Hungaroringu naplánované na příští týden po Velké ceně Maďarska rozhodnou, zda se Robert Kubica může vrátit do formule 1. Polský pilot usedne 2. srpna poprvé od úvodního testu sezony 2011 do aktuálního vozu F1

32letý závodník a tým Renault se přesvědčí, zda je už zcela fit po vážném zranění pravé ruky při nehodě v rallye Ronde di Andora v únoru 2011.

Robert Kubica při letošních testech staršího monopostu F1 Renault.
Robert Kubica při letošních testech staršího monopostu F1 Renault. | Foto: Renault Sport

"První ze dvou testovacích dnů umožní nám i Robertovi získat potřebné informace. Ty pak podrobně zanalyzujeme a uvidíme, za jakých okolností by bylo možné, aby se Robert v následujících letech vrátil za závodní volant," uvedl šéf týmu Renault Cyril Abiteboul.

Vítěz kanadské Grand Prix z roku 2008 už okusil jízdu v monopostu Renault starší specifikace a jízdu s letošním vozem si zatím "nanečisto" vyzkoušel v simulátoru. Maďarské testy jsou jedinou příležitostí, kdy může kvůli drastickému omezení testů na trati legálně pilotovat Renault R.S.17, s nímž letos závodí Němec Nico Hülkenberg a Jolyon Palmer z Velké Británie.

Právě britského pilota by podle německého Bildu mohl Kubica v kokpitu Reaultu nahradit už poslední srpnový víkend ve Velké ceně Belgie v belgickém Spa.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy