Formulový playboy Hunt by se dožil 75 let. Miloval stejně tak ženy jako rychlou jízdu

Formulový playboy Hunt by se dožil 75 let. Miloval stejně tak ženy jako rychlou jízdu
Vrcholem závodní kariéry byl zisk titulu mistra světa v sezoně 1976 za volantem monopostu McLaren.
James Simon Wallis Hunt se narodil 29. srpna 1947 v anglickém Belmontu v hrabství  Surrey. Poprvé usedl do závodního automobilu v 18 letech, a jak sám říkal: "Tehdy začal můj skutečný život."
Hunt byl dvakrát ženatý. První manželku, modelku Suzy Millerovou (na snímku), si vzal v roce 1974, ale jejich vztah vydržel jen do konce následujícího roku. Druhou ženou byla od roku 1982 opět Britka, Sarah Lomaxová. Rozvedli se o sedm let později.
Legendární se stala Huntova helma, která byla jeho poznávacím znamením.
Foto: Getty Images
Radek Vičík Radek Vičík
29. 8. 2022 12:24
Před 75 lety se narodila legenda formule 1 James Hunt. Mistr světa z roku 1976 se proslavil také svým bohémským životním stylem.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

FBI prohledá v kauze utajovaných dokumentů soukromý dům bývalého viceprezidenta Pence

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v rámci šetření kauzy utajovaných dokumentů v příštích dnech prohledá soukromý dům bývalého viceprezidenta Mikea Pence v Indianě, napsal ve čtvrtek list The Wall Street Journal. U Pence, stejně jako u prezidenta Joea Bidena, našli jeho spolupracovníci dokumenty označené jako tajné. Kauza utajovaných dokumentů začala loni v srpnu, když agenti FBI našli v soukromém sídle exprezidenta Donalda Trumpa na Floridě několik krabic materiálů, které měl Trump odevzdat po odchodu z Bílého domu.

Jak bývalí prezidenti a viceprezidenti zacházeli s utajovanými dokumenty nyní vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti. Biden a Pence oba uznali, že malé množství citlivých materiálů neměli uchovávat ve svých soukromých nemovitostech a prohlásili, že s úřady budou "plně spolupracovat". V Bidenově washingtonské kanceláři a jeho dvou domech našli vyšetřovatelé "malé množství dokumentů" a k dalšímu přezkumu si odnesli materiály datované až desítky let do minulosti, kdy byl Biden americkým senátorem.

"Když ve funkci končí jeden prezident a nastupuje nový, v Bílém domě nejsou žádné dokumenty, žádné složky a počítače jsou naprosto prázdné," řekl WSJ David Marchik, autor knihy The Peaceful Transfer of Power (Nenásilné předání moci), která mapuje předávání moci mezi americkými prezidenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy