Inspirace, nebo výsměch? Před Velkou cenu Rakouska F1 zazněla "metalová" hymna

rav rav
5. 7. 2021 20:00
Před Velkou cenou Rakouska formule 1.zaskočily piloty i fanoušky bubnování a kytarové riffy netradičního aranžmá národní hymny.
Téměř heavymetalové aranžmá hymny před Velkou cenou Rakouska formule 1. | Video: Youtube.com

Nejdřív dunivé tóny bubnů, pak kytara ostře řezající do uší. To byla rakouská hymna "Země hor, země řek" v provedení Martina Grubingera a jeho skupiny.

Rakouský bubeník je známý netradičními postupy, což dokázala i jeho instrumentace skladby, která tradičně na každé Grand Prix otevírá zahajovací ceremoniál před startem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 53 minutami

Moskevská burza se částečně otevřela některým zahraničním investorům

Moskevská burza se v pondělí částečně otevřela zahraničním investorům, kvůli válce na Ukrajině byla pro ně téměř šest měsíců uzavřena. Zatím je možné obchodovat jen s dluhopisy, a to pouze investorům ze zemí, které Moskva nepovažuje za nepřátelské. To znamená, že na moskevskou burzu stále nesmějí investoři ze zemí, které zatěžují ruskou ekonomiku sankcemi, informoval server BBC.

Rusko uzavřelo své trhy v únoru, aby omezilo odliv peněz ze země v době invaze na Ukrajinu. V březnu zahájilo postupné znovuotevírání, které bylo omezeno na dluhopisy vydané ruskou vládou.

V pátečním prohlášení moskevská burza uvedla, že znovu otevře trh s dluhopisy pro nerezidenty ze zemí, které nejsou vůči Rusku nepřátelské, a pro nerezidenty, kde jsou konečnými příjemci ruské právnické nebo fyzické osoby. Mezi tyto země patří pravděpodobně Čína a Turecko. Naopak mezi nepřátelské země, jejichž investoři mají nadále zákaz prodávat ruské cenné papíry, patří členové EU, Kanada či Japonsko. Na tuto skupinu loni připadlo 90 procent investic do Ruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy