Jak to mohl přežít? Grosjean proletěl svodidly, vůz ohořel jako dekorace ze Star Wars

Jak to mohl přežít? Grosjean proletěl svodidly, vůz ohořel jako dekorace ze Star Wars
Ohořelá přední polovina Haasu vůbec nepřipomínala monopost formule 1, vypadala spíš jako dekorace z legendární filmové ságy Star Wars.
Francouz ve službách Haasu boural už ve třetí zatáčce nedělního závodu. Všechno to byla velká smůla, protože monopost Daniila Kvjata, do něhož narazil, měl ve zpětném zrcátku v mrtvém úhlu.
Haas se při nárazu do svodidel rozlomil vedví. Přední část, v níž byla také Grosjeanova sedačka, měla neskutečnou energii a proletěla svodidly. Pilotův život od nejhoršího ubránil systém halo ochraňující hlavu. Jinak by zábranu prorazil helmou a dopadl podobně, jako před lety v Suzuce Jules Bianchi.
Grosjean nebyl jediný, kdo v neděli neměl svůj den. Lance Stroll, překvapivý vítěz kvalifikace v předchozím závodě v Istanbulu, v Bahrajnu skončil hlavou dolů.
Foto: Reuters
Radek Vičík Reuters Radek Vičík, Reuters
30. 11. 2020 6:15
Nedělní Velká cena Bahrajnu vstoupí do dějin formule 1 jako místo, kde se podruhé narodil Romain Grosjean. Pilot Haasu naštěstí přežil tvrdý náraz do svodidel a následný požár s relativně lehkými následky. V Sáchiru měl divokou bouračku také Lance Stroll, ten svůj Racing Point otočil koly vzhůru.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Zemřel fotograf Pavel Jasanský, bylo mu 82 let

Ve věku 82 let zemřel Pavel Jasanský. Byl jedním z nejosobitějších a nejinovativnějších českých fotografů 60. až 80. let minulého století, míní kurátor Pavel Vančát, který s ním spolupracoval na mnoha výstavách. Jasanský se věnoval divadelní fotografii a grafické úpravě tiskovin, fotografoval zpěváky i hudební skupiny. Spolupracoval s Divadlem za branou či Divadlem Na zábradlí.

Vytvářel subjektivní dokumenty a rozměrné snímky aktů, asambláže a plastiky. Kromě fotografií tvořil i grafiky, objekty, přemalby fotografií, projekce a instalace. V letech 1981 a 1982 se podílel na neoficiální výtvarné akci Most, kterou organizoval Jiří Sozanský a která reagovala na destrukci města Most. Po pádu komunismu spoluzaložil agenturu Signum a provozoval vlastní grafické studio Jago, v 90. letech také učil na pražské FAMU.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 23 minutami

Britský prodejce oblečení Boohoo koupil značku Debenhams. Obchody převzít nechce, hrozí zánik 12 000 míst

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil zhruba za 55 milionů liber (1,6 miliardy Kč) značku Debenhams, včetně jejího webu. Žádný ze 118 obchodů, které má Debenhams na hlavních třídách britských měst, se ale Boohoo převzít nechystá. Zájem nemá ani o zaměstnance, takže v ohrožení je až 12 000 pracovních míst. 

Společnost Boohoo převzetí značek Debenhams popisuje jako transformační záležitost a označuje ji za velký krok. Podmínky dohody ale znamenají zánik pracovních míst, což v prosinci avizovali už správcové Debenhams, když zahájili likvidaci této 242 let staré firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy