Hamiltonova vláda pokračuje. Šampion na úvod nové sezony F1 vyhrál oba tréninky

ČTK rav ČTK, rav
15. 3. 2019 8:56
Nový ročník formule 1 začal tak, jak ten minulý skončil - vítězstvím Lewise Hamiltona. Pětinásobný šampion a obhájce titulu z Mercedesu v Melbourne ovládl oba dnešní tréninky na úvodní závod sezony Velkou cenu Austrálie.
Lewis Hamilton při tréninku na Velkou cenu Austrálie
Lewis Hamilton při tréninku na Velkou cenu Austrálie | Foto: Reuters

Během předsezonních testů v Barceloně to sice vypadalo, že konkurenční Ferrari má rychlejší vůz, ale Hamilton ovládl rychlejší druhý trénink časem 1:22,600 a týmového kolegu Valtteriho Bottase na druhém místě porazil o 48 tisícin. Vicemistr světa Sebastian Vettel z Ferrari byl s výraznou ztrátou devíti desetin pátý.

Třetí místo obsadil Max Verstappen, za ním skončil Pierre Gasly a oba piloti Red Bullu za prvním místem zaostali o zhruba osm desetin.

Na poslední příčce skončil Robert Kubica z Williamsu, který se do formule 1 vrací po osmi letech a vážném zranění ruky. Před ním se seřadili nováčci George Russel z Williamsu, Lando Norris z McLarenu a Alexander Albon z Tora Rosso. Thajský pilot přitom v prvním tréninku havaroval.

Vettel na Hamiltona nestačil ani v úvodním tréninku. V něm pilot Mercedesu zaznamenal čas 1:23,599 a čtyřnásobný mistr světa z Ferrari, který vyhrál poslední dva závody na okruhu v Albert Parku, na něj ztratil 38 tisícin.

Tréninky na Velkou cenu Austrálie, úvodní závod mistrovství světa vozů formule 1 v Melbourne:

První trénink: 1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:23,599, 2. Vettel (Něm./Ferrari) -0,038, 3. Leclerc (Mon./Ferrari) -0,074, 4. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,193, 5. Bottas (Fin./Mercedes) -0,267, 6. Räikkönen (Fin./Alfa Romeo) -1,217.

Druhý trénink: 1. Hamilton 1:22,600, 2. Bottas -0,048, 3. Verstappen -0,800, 4. Gasly (Fr./Red Bull) -0,842, 5. Vettel -0,873, 6. Räikkönen -0,972.

před 32 minutami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.