Rozhodnuto: krásky na startu formule 1 končí. Podívejte se, o co fanoušci také přijdou

Bossové formule 1 rozhodli o konci krásek na startovním roštu a při ceremoniálech Grand Prix. Podívejte se, jaké půvabné modelky se při závodech rychlých kol objevovaly.
"Musíme se na to podívat ze všech možných úhlů pohledu a udělat nejlepší rozhodnutí z hlediska budoucnosti sportu," tvrdil jeden ze šéfů formule 1 Chase Carey, než padl definitivní verdikt.
Australskému jezdci Danielu Ricciardovi bude atraktivní doprovod před závody chybět. "Je to něco, s čím jsme vyrůstali. Určitě jste jako dítě registroval dívky s deštníky či grid girls. Je to něco, čím také náš sport láká lidi," prohlásil pilot Red Bullu.
Tradice modelek na startovním roštu sahá hluboko do minulosti formule 1, ale v poslední době byla institucionalizována v podobě dívek držících na startovním roštu čísla jednotlivých pilotů.
Tým Force India před několika lety po celém světě vozil dokonce svoje vlastní indické modelky.
Foto: ČTK
Sport Sport
31. 1. 2018 16:08
To, čeho se mnozí fanoušci obávali, se stalo skutečností: závody formule 1 už nebudou doprovázet krásky na startu, tzv. grid girls.

Londýn/Praha - Organizátoři mistrovství světa formule 1 oznámili, že od nové sezony už nebudou na startovním roštu k vidění atraktivní dívky, které doprovázely jednotlivé závodníky. Ty přitom k závodům celá léta neodmyslitelně patřily.

"Cítíme, že tento zvyk neodpovídá hodnotám naší značky a jednoznačně je v rozporu se současnými společenskými normami," prohlásil Sean Bratches, výkonný ředitel obchodních operací MS formule 1.

Podívejte se, o co tedy nyní fanoušci přijdou. Mimochodem, v anketě na stránkách stanice Sky Sport, se 70 procent hlasujících vyjádřilo, že s rozhodnutím organizátorů nesouhlasí…

 

Právě se děje

před 52 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou cunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před cunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy