Rozhodnuto: krásky na startu formule 1 končí. Podívejte se, o co fanoušci také přijdou

Bossové formule 1 rozhodli o konci krásek na startovním roštu a při ceremoniálech Grand Prix. Podívejte se, jaké půvabné modelky se při závodech rychlých kol objevovaly.
"Musíme se na to podívat ze všech možných úhlů pohledu a udělat nejlepší rozhodnutí z hlediska budoucnosti sportu," tvrdil jeden ze šéfů formule 1 Chase Carey, než padl definitivní verdikt.
Australskému jezdci Danielu Ricciardovi bude atraktivní doprovod před závody chybět. "Je to něco, s čím jsme vyrůstali. Určitě jste jako dítě registroval dívky s deštníky či grid girls. Je to něco, čím také náš sport láká lidi," prohlásil pilot Red Bullu.
Tradice modelek na startovním roštu sahá hluboko do minulosti formule 1, ale v poslední době byla institucionalizována v podobě dívek držících na startovním roštu čísla jednotlivých pilotů.
Tým Force India před několika lety po celém světě vozil dokonce svoje vlastní indické modelky.
Foto: ČTK
Sport Sport
31. 1. 2018 16:08
To, čeho se mnozí fanoušci obávali, se stalo skutečností: závody formule 1 už nebudou doprovázet krásky na startu, tzv. grid girls.

Londýn/Praha - Organizátoři mistrovství světa formule 1 oznámili, že od nové sezony už nebudou na startovním roštu k vidění atraktivní dívky, které doprovázely jednotlivé závodníky. Ty přitom k závodům celá léta neodmyslitelně patřily.

"Cítíme, že tento zvyk neodpovídá hodnotám naší značky a jednoznačně je v rozporu se současnými společenskými normami," prohlásil Sean Bratches, výkonný ředitel obchodních operací MS formule 1.

Podívejte se, o co tedy nyní fanoušci přijdou. Mimochodem, v anketě na stránkách stanice Sky Sport, se 70 procent hlasujících vyjádřilo, že s rozhodnutím organizátorů nesouhlasí…

 

Právě se děje

Další zprávy