Verstappen vyhrál první závod na Red Bull Ringu stylem start - cíl

Radek Vičík Radek Vičík
27. 6. 2021 16:30
Max Verstappen v Red Bullu suverénně vyhrál nedělní Velkou cenu Štýrska formule 1. Nizozemec si připsal čtvrtý triumf v sezoně a upevnil si vedení v průběžném pořadí mistrovství světa.
Max Verstappen, Red Bull v kvalifikaci na VC Štýrska formule 1 2021
Max Verstappen, Red Bull v kvalifikaci na VC Štýrska formule 1 2021 | Foto: Reuters

Druhý skončil jeho pronásledovatel Lewis Hamilton s Mercedesem, který ale ztratil přes 35 vteřin. Třetí dojel Valtteri Bottas v dalším Stříbrném šípu. Závěrečnému finiši Sergia Péreze s Red Bullem se Fin dokázal ubránit.

"Od startu jsem cítil, že vůz je výborně vybalancovaný. Musíme to ukázat i příští týden. Věřím, že zase můžeme předvést skvělý výsledek," připomněl pilot Red Bullu následující díl světového šampionátu.

Trio Verstappen, Hamilton a Bottas se spolu postaví na stupně vítězů už posedmnácté. Nizozemcův triumf znamená, že poprvé v hybridní éře F1 Mercedes ve čtyřech Grand Prix po sobě nevyhrál.

Verstappen ovládl čtvrtou Velkou cenu své kariéry a v průběžném pořadí navýšil vedení před Hamiltonem na 18 bodů. Britovi se podařilo získat aspoň bod za nejrychlejší kolo.

"Dneska to byl trochu osamělý závod. Snažil jsem se s Red Bullem držet krok, ale v minulých závodech přivezl dost dobrá zlepšení. Dnes jsme získali slušné body jako tým a budeme dál bojovat," prohlásil obhájce titulu.

Start VC Štýrska F1 2021
Start VC Štýrska F1 2021 | Foto: Reuters

Na rakouském okruhu, který patří jeho zaměstnavateli nápojovému gigantu Red Bull, byl 23letý "domácí" pilot v čele od zhasnutí startovních světel až po protnutí cílové čáry. Hamilton proti němu nenašel žádnou protizbraň a soustředil se na minimalizaci ztrát.

Na třetím místě jel dlouho Pérez, ale Mexičan se trochu déle zdržel u mechaniků. Díky tomu se na třetím místě usídlil Bottas, který si jej uchránil až do posledních metrů závodu na 71 kol.

Šampionát pokračuje už následující neděli Velkou cenou Rakouska, která se opět pojede na Red Bull Ringu.