Stačí jen odstartovat. Model formule 1 Ferrari je vyroben z 350 000 kostiček lega

Podívejte se na nebývale realistický model monopostu formule 1 Ferrari ze stavebnice lega ve skutečné velikosti reálného vozu.
Podívejte se na Ferrari SF70H vyrobené z 350 000 kostiček lega. | Video: Lego

Maranello - U příležitosti víkendové Velké ceny Itálie formule 1 představil výrobce populárních stavebnic Lego společně s týmem Ferrari model monopostu SF70H, s nímž letos bojují o body v mistrovství světa Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen.

Ferrari SF70H z kostiček lega
Ferrari SF70H z kostiček lega | Foto: Lego via YouTube

Vůz je složen z 349 911 kostek lega a jeho výroba trvala 750 hodin. Model v poměru 1:1 je velmi realistický, nechybějí detaily na volantu, obou spoilerech ani přesné vyhotovené reklamní nápisy. Je tak podobný skutečné formuli 1, že až při pohledu zblízka si divák uvědomí,jak neaerodynamická  je karoserie z jednotlivých stoupajících řad lega.

Proces návrhu a výroby modelu Ferrari z malých kostiček o váze přes půl tuny  si můžete prohlédnout ve videu na začátku článku.

Podobné modely jsou v poslední době mezi automobilkami oblíbené. Například během červnového závodu 24 hodin Le Mans byl přímo v areálu slavné trati vystaven artefakt Porsche, jehož jednu polovinu tvořil skutečný prototyp LMP1 a druhou jeho zpodobnění z lega.

Prototyp Porsche z jedné poloviny vytvořený z lega:

"Hybridní" model Porsche 919 Hybrid z Le Mans - půlka z lega, půlka skutečný prototyp.
"Hybridní" model Porsche 919 Hybrid z Le Mans - půlka z lega, půlka skutečný prototyp. | Foto: Radek Vičík
 

Právě se děje

před 6 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy