Stačí jen odstartovat. Model formule 1 Ferrari je vyroben z 350 000 kostiček lega

Sport Sport
31. 8. 2017 16:01
Podívejte se na nebývale realistický model monopostu formule 1 Ferrari ze stavebnice lega ve skutečné velikosti reálného vozu.
Podívejte se na Ferrari SF70H vyrobené z 350 000 kostiček lega. | Video: Lego

Maranello - U příležitosti víkendové Velké ceny Itálie formule 1 představil výrobce populárních stavebnic Lego společně s týmem Ferrari model monopostu SF70H, s nímž letos bojují o body v mistrovství světa Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen.

Ferrari SF70H z kostiček lega
Ferrari SF70H z kostiček lega | Foto: Lego via YouTube

Vůz je složen z 349 911 kostek lega a jeho výroba trvala 750 hodin. Model v poměru 1:1 je velmi realistický, nechybějí detaily na volantu, obou spoilerech ani přesné vyhotovené reklamní nápisy. Je tak podobný skutečné formuli 1, že až při pohledu zblízka si divák uvědomí,jak neaerodynamická  je karoserie z jednotlivých stoupajících řad lega.

Proces návrhu a výroby modelu Ferrari z malých kostiček o váze přes půl tuny  si můžete prohlédnout ve videu na začátku článku.

Podobné modely jsou v poslední době mezi automobilkami oblíbené. Například během červnového závodu 24 hodin Le Mans byl přímo v areálu slavné trati vystaven artefakt Porsche, jehož jednu polovinu tvořil skutečný prototyp LMP1 a druhou jeho zpodobnění z lega.

Prototyp Porsche z jedné poloviny vytvořený z lega:

"Hybridní" model Porsche 919 Hybrid z Le Mans - půlka z lega, půlka skutečný prototyp.
"Hybridní" model Porsche 919 Hybrid z Le Mans - půlka z lega, půlka skutečný prototyp. | Foto: Radek Vičík
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž souzený za pokus vraždy pošťáka a jeho přítelkyně se přiznal, hrozí mu výjimečný trest

Jednadvacetiletý Patrick Wächter, který se v pondělí začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat z loňského pokusu o dvojnásobnou vraždu, se ke skutku přiznal. Státní zástupce mu klade za vinu, že si loni před Vánocemi nechal poslat na dobírku na smyšlené jméno historický revolver na konec odlehlé ulice v Aši - Mokřinách. Když mu ho doručovatel České pošty podával, zaútočil na něj sekerou v úmyslu ho zabít a zásilku si vzít, řekl žalobce.

Poté podle něj Wächter zaútočil i na přítelkyni doručovatele, která do té doby seděla v autě. Oba zranil na hlavě, ukradl zásilku a odešel. Hrozí mu až výjimečný trest.

Zdroj: ČTK
Další zprávy