Ferrari po čtyřech letech vyhodilo šéfa týmu, Arrivabeneho nahradí Binotto

Radek Vičík Radek Vičík
7. 1. 2019 14:54
Tým formule 1 Ferrari mění šéfa. Po čtyřech letech skončí v jeho čele Maurizio Arrivabene, nahradí ho stávající technický ředitel stáje Mattia Binotto.
Maurizio Arrivabene.
Maurizio Arrivabene. | Foto: Reuters

Deníku Gazzetta dello Sport informaci potvrdili vysocí manažeři s tím, že oficiální vyjádření přijde během pondělního odpoledne. Zprávu přinesly také oficiální stránky šampionátu formula1.com.

Arrivabene doplatí na to, že ani vloni se stáji nepodařilo získal titul mistra světa, na který Scuderia marně čeká od roku 2007. Sebastian Vettel měl sice výborný začátek sezony, pak ale přišlo několik taktických chyb v boxech a také selhání německého pilota v domácí Grand Prix. Na Vettela se dotáhl Lewis Hamilton v Mercedesu, který na konci sezony oslavil svůj pátý titul mistra světa.

Binotto pracoval pro Ferrari poprvé už v roce 1995. Jako inženýr testovacího týmu působil pak i v letech 1997 až 2003. Pak postupoval v různých technických funkcích, od roku 2014 je technickým šéfem týmu. Arrivabene vedl Ferrari od listopadu 2014.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy