Ferrari po čtyřech letech vyhodilo šéfa týmu, Arrivabeneho nahradí Binotto

Radek Vičík Radek Vičík
7. 1. 2019 14:54
Tým formule 1 Ferrari mění šéfa. Po čtyřech letech skončí v jeho čele Maurizio Arrivabene, nahradí ho stávající technický ředitel stáje Mattia Binotto.
Maurizio Arrivabene.
Maurizio Arrivabene. | Foto: Reuters

Deníku Gazzetta dello Sport informaci potvrdili vysocí manažeři s tím, že oficiální vyjádření přijde během pondělního odpoledne. Zprávu přinesly také oficiální stránky šampionátu formula1.com.

Arrivabene doplatí na to, že ani vloni se stáji nepodařilo získal titul mistra světa, na který Scuderia marně čeká od roku 2007. Sebastian Vettel měl sice výborný začátek sezony, pak ale přišlo několik taktických chyb v boxech a také selhání německého pilota v domácí Grand Prix. Na Vettela se dotáhl Lewis Hamilton v Mercedesu, který na konci sezony oslavil svůj pátý titul mistra světa.

Binotto pracoval pro Ferrari poprvé už v roce 1995. Jako inženýr testovacího týmu působil pak i v letech 1997 až 2003. Pak postupoval v různých technických funkcích, od roku 2014 je technickým šéfem týmu. Arrivabene vedl Ferrari od listopadu 2014.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce omezit vizuálním smog

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejíž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy