Aerolinky, vlastní stáj i mudrování v televizi. Co dělají šampioni F1 v důchodu?

Emerson Fittipaldi vydělal po skončení kariéry ve formuli 1 spoustu peněz. Ale o hodně jich také přišel. A co dělají dnes další bývalí šampioni?
Nicovi Rosbergovi může s tím, jak pokračovat v kariéře, dobře poradit jeho dnes už bývalý mentor u Mercedesu Niki Lauda. Rakušan měl postupně dvě aerolinky a také šéfoval i stáji F1 Jaguar. Lauda má za sebou skutečně pestrý příběh, který dokazuje, že ukončením kariéry jako mistr světa formule 1 život zdaleka nekončí.
Rakušan se na začátku kariéry kvůli závodění zadlužil, v monopostu F1 málem uhořel, aby nakonec získal hned tři koruny krále F1 (1975, 1977a 1984.).
Už během závodění se věnoval i létání. Letadlo jeho prvních aerolinek Lauda Air havarovalo, v Thajsku v roce 1991 zahynulo 223 lidí a členů posádky. Sám Lauda se osobně účastnil vyšetřování příčin nehody a donutil Boeing k zásadním bezpečnostním změnám v letadle 767-300ER. Poté byl ještě u založení společnosti Fly Niki, ani ta mu už ovšem nepatří.
Lauda nezůstal stranou ani světa F1. Byl konzultantem Ferrari, v sezonách 2001 až 2003 vedl ne příliš úspěšný Jaguar, aby se v září 2012 stal nevýkonným šéfem týmu Mercedes. Právě Laudovi je přikládána největší zásluha na tom, že Stříbrné šípy zlanařily z McLarenu Lewise Hamiltona.
Foto: IndyCar Media
Radek Vičík Radek Vičík
6. 12. 2016 15:01
Podívejte, jaké byly ty nejzajímavější osudy mistrů světa formule 1 po skončení aktivní kariéry v motosportu. Kým se nechá inspirovat Nico Rosberg, který oznámil konec minulý pátek, pouhých pět dní po zisku titulu šampiona?
 

Právě se děje

před 14 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy