Král kvalifikací Hamilton úřadoval i v Mugellu. Bottas zaostal jen o mrknutí oka

Radek Vičík Radek Vičík
12. 9. 2020 16:04
Lewis Hamilton v Mercedesu vyhrál v sobotu kvalifikaci na Velkou cenu Toskánska formule 1 a získal sedmou pole position v sezoně.
Lewis Hamilton v Mercedesu při GP Toskánska 2020
Lewis Hamilton v Mercedesu při GP Toskánska 2020 | Foto: Reuters

Obhájce titulu potvrdil, že je králem formulových kvalifikací, vyhrál už 95. v kariéře. "Tahle trať je úžasná. Okruh v Mugellu je velkou výzvou. Postupně jsem pracoval na tom, abych vypiloval závodní stopu a konečně se mi podařilo zajet takové rychlé kolo, jaké bylo potřeba." uvedl Hamilton.

Brita při historicky prvním stratu světového šampionátu na okruhu v Toskánsku doprovodí do první řady startovního roštu jeho týmový kolega Valtteri Bottas. Fin ztratil pouhých 59 tisícin vteřiny.

Také za oběma Mercedesy se postaví vozy jedné stáje: Max Verstappen a Alexander Albon s Red Bullem.

V Mugellu domácí tým Ferrari absolvuje svoji jubilejní tisící Velkou cenu. Zatímco Charles Leclerc obsadil pátou pozici, Sebastian Vettel pokračoval v matných výkonech a vypadl už ve druhé části boje o pole position.

Ještě hůře dopadl Pierre Gasly, překvapivý vítěz z předchozí Velké ceny Itálie v Monze. Francouz za volantem vozu AlphaTauri skončil už po prvním dílu kvalifikace.

Velká cena Toskánska startuje v neděli v 15:10. Grand Prix vysílá stanice Sport2, závodní studio začíná 70 minut před startem. On-line přenos můžete sledovat na stránkách deníku Aktuálně.cz.