Překvapení v Soči. Deštivou kvalifikaci vyhrál Norris v McLarenu, Hamilton byl čtvrtý

Radek Vičík Radek Vičík
25. 9. 2021 15:06
Lando Norris v McLarenu senzačně vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Ruska formule 1 a poprvé v kariéře odstartuje do závodu z pole position.
Sebastian Vettel v Aston Martinu v kvalifikaci na VC Ruska F1 2021
Sebastian Vettel v Aston Martinu v kvalifikaci na VC Ruska F1 2021 | Foto: Reuters

Druhý na mokrém asfaltu s Soči skončil Carlos Sainz junior s Ferrari, tetí byl George Russel ve Willliamsu. Až za nimi skončil po smyku v rychlém kole obhájce titulu Lewis Hamilton.

Jezdec Mercedesu tak neodkázal úplně využít toho, že jeho největší rival v boji o titul, Max Verstappen, bude kvůli výměně motoru ve svém Red Bullu stát na konci startovního roštu. V sobotu proto Nizozemec objel jen v první části kvalifikace jedno neměřené kolo z boxů do boxů.

Pořadatele v Soči celý víkend trápí počasí. Kvůli očekávanému silnému dešti byl nejprve první sobotní závod formule 3 přerušen na pátek a ten druhý byl nakonec v sobotu zrušen. Pak byl zrušen i první sobotní sprint formule 2.

Velká cena Ruska startuje v neděli ve 14 hodin našeho času a sledovat ji můžete v našem on-line přenosu ZDE.