Překvapení v Soči. Deštivou kvalifikaci vyhrál Norris v McLarenu, Hamilton byl čtvrtý

Radek Vičík Radek Vičík
25. 9. 2021 15:06
Lando Norris v McLarenu senzačně vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Ruska formule 1 a poprvé v kariéře odstartuje do závodu z pole position.
Sebastian Vettel v Aston Martinu v kvalifikaci na VC Ruska F1 2021
Sebastian Vettel v Aston Martinu v kvalifikaci na VC Ruska F1 2021 | Foto: Reuters

Druhý na mokrém asfaltu s Soči skončil Carlos Sainz junior s Ferrari, tetí byl George Russel ve Willliamsu. Až za nimi skončil po smyku v rychlém kole obhájce titulu Lewis Hamilton.

Jezdec Mercedesu tak neodkázal úplně využít toho, že jeho největší rival v boji o titul, Max Verstappen, bude kvůli výměně motoru ve svém Red Bullu stát na konci startovního roštu. V sobotu proto Nizozemec objel jen v první části kvalifikace jedno neměřené kolo z boxů do boxů.

Pořadatele v Soči celý víkend trápí počasí. Kvůli očekávanému silnému dešti byl nejprve první sobotní závod formule 3 přerušen na pátek a ten druhý byl nakonec v sobotu zrušen. Pak byl zrušen i první sobotní sprint formule 2.

Velká cena Ruska startuje v neděli ve 14 hodin našeho času a sledovat ji můžete v našem on-line přenosu ZDE.

Výsledky:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Dohledový úřad dal návrh na pozastavení činnosti 26 stran. Týká se Listu Jaromíra Soukupa či Sládkových republikánů

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí podal vládě podnět na pozastavení činnosti 26 stran a hnutí, informovala v pondělí mluvčí úřadu Luisa Divišová. Důvodem je, že nesplnily povinnost předložit úplnou výroční finanční zprávu za rok 2020. U dalších tří subjektů s pozastavenou činností úřad navrhuje rozpuštění.

Mezi subjekty navrženými k pozastavení činnosti patří například "ANO, vytrollíme europarlament," "List Jaromíra Soukupa" a "Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa Miroslava Sládka". "Navržené strany a hnutí opakovaně neodevzdaly výroční finanční zprávu, případně nereagovaly na výzvu úřadu k odstranění nedostatků nebo doplnění výročních finančních zpráv," uvedl Ivo Kousal, vedoucí oddělení kontroly a správního řízení.

"Vzhledem k tomu, že strany a hnutí byly za porušení těchto povinností sankcionovány nejméně dvakrát a ani poté nedošlo z jejich strany k nápravě, musely s tímto postupem počítat," dodal Kousal

Zdroj: ČTK
Další zprávy