Sladké polibky i finská radost. To byla formule 1 na březích Černého moře

Závody formule 1 nejsou jen souboje tvrdých mužů za volantem, ale také představením místních krásek. A Rusky se nemají za co stydět.
I když po kvalifikaci vypadalo na spanilou jízdu Ferrari, vždyť Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen zajistili týmu z Maranella kompletní první řadu poprvé po devíti letech.
Jenže v cíli se radoval Valtteri Bottas, který tak zároveň jedno pravidlo závodů v Soči potvrdil a jedno vyvrátil.
Fin potvrdil panování Mercedesu na specifické ruské trati - dosud zde dvakrát vyhrál Lewis Hamiltona jednou Nico Rosberg. A zároveň jako první vítěz GP Ruska do závodu nestartoval z první řady.
Bottas skvěle využil čistého asfaltu na postu číslo tři a do klíčové zatáčky číslo dvě dosprintoval před oběma vozy Ferrari.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
30. 4. 2017 20:10
Prohlédněte si fotografie z Velké ceny Ruska formule 1, kterou počtvrté hostil okruh v olympijském areálu v Soči.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

Další zprávy