Němci nebyli doma proroky. Páteční trénink na Hockenheimringu patřily Red Bullu

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 20. 7. 2018 16:45
Formule 1 se do Německa vrací po roční pauze, loni se závod z ekonomických důvodů nejel.
Max Verstappen.
Max Verstappen. | Foto: Reuters

Hockenheim - Daniel Ricciardo v Red Bullu a jeho týmový kolega Max Verstappen byli nejrychlejšími muži pátečních tréninků na Velkou cenu Německa formule 1.Porazili tak favority v domácí vozech Mercedes i německého pilota Sebastiana Vettela.

Za Ricciardem dopoledne zaostal o pouhé čtyři tisíciny vteřiny obhájce titul Lewis Hamilton ve "Stříbrném šípu ". Třetí na okruhu Hockenheimring byl Verstappen. Lídr šampionátu Vettel s Ferrari obsadil čtvrté místo.

Odpoledne se do čela výsledkové listiny posunul nejrychlejším časem dne 1:13,085 mladý Nizozemec. Za ním byl opět druhý Hamilton, jehož doplnil Valtteri Bopttas v druhém Mercedesu. Vettel byl i napodruhé čtvrté.

Poprvé v této sezoně se v tréninku objevil Ital Antonio Giovinazzi. Jenže stačilo dopoledne odjet pár kol a projevila se jeho snad příslovečné smůla v F1. Tentokrát z jeho Sauberu ulétl kus krytu motoru.

Velká ceně Německa startuje v neděli 15:10 hodin a sledovat ho můžete v našem on-line přenosu. Grand Prix vysílá televize Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem.

Výsledky prvního tréninku včetně použitých směsí pneumatik:

Výsledky druhého tréninku včetně použitých směsí pneumatik:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu zrušit státní podnik ČPP Transgas

Nejvyšší kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu a obchodu zrušit státní podnik ČPP Transgas. Podle kontrolorů nezajišťuje Transgas žádný významný zájem státu, místo toho jen spravuje, pronajímá nebo prodává nemovitosti, případně plní dílčí úkoly, které mu ministerstvo průmyslu a obchodu ukládá. Podnik je navíc dlouhodobě ve ztrátě, v letech 2016 až 2020 dosáhla celkově 22,8 milionu korun. Vyplývá to z prověrky hospodaření ČPP Transgas v letech 2017 až 2021, uvedl dnes v tiskové zprávě Nejvyšší kontrolní úřad.

Ministerstvo průmyslu a obchodu podle Nejvyššího kontrolního úřadu uvedlo jako jediný důvod existence Transgasu nevypořádanou pohledávku 4,6 miliardy korun z takzvaných jamburgských dohod. Jde o pohledávku spojenou s Dohodou mezi vládou ČSSR a vládou SSSR o spolupráci při osvojování Jamburgského naleziště plynu z roku 1985. "Tu ale Transgas vede v účetnictví neoprávněně. Podle zákona pohledávka náleží ministerstvu financí, což stálo nejen ve vládním materiálu z roku 2015, ale i v právní analýze z roku 2014, kterou si nechal sám podnik vypracovat.

Transgas má mít v této věci pouze roli vedlejšího účastníka, asistovat a dodávat podklady věřiteli, tedy státu zastupovanému ministerstvem financí," uvedli kontroloři. Doplnili, že pohledávka tvoří 91 procent aktiv podniku, a výrazně tak zkresluje jeho účetnictví. "S ohledem na to, že Transgas nezajišťuje žádný významný zájem státu a jediným důvodem jeho existence je pohledávka, kterou ale podnik vede v účetnictví neoprávněně, Nejvyšší kontrolní doporučuje ministerstvu průmyslu a obchodu označit Transgas jako zbytný státní podnik a v souladu se 'Strategií vlastnické politiky státu' ho zrušit," napsal kontrolní úřad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy