Vettel odstartuje doma z prvního místa, Hamiltona zradila technika

Radek Vičík Radek Vičík
21. 7. 2018 16:14
Sebastian Vettel vyhrál teprve podruhé v kariéře kvalifikaci na německou Grand Prix formule 1.
Sebastian Vettel.
Sebastian Vettel. | Foto: Reuters

Hockenheim - Sebastian Vettel ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Německa formule 1. Lídr šampionátu ve Ferrari porazil Valtteriho Bottase v Mercedesu a svého týmového kolegu Kimi Räikkönena.

"V posledním měřeném kole se mi podařilo z auta vymačkat všechno, co šlo. Ještě teď jsem plný adrenalinu," zdravil Vettel své fanoušky v Hockenheimu.

Němcovi zahrál do karet i vývoj sobotních událostí. Hned v první části kvalifikace přišla pohroma pro obhájce titulu Lewise Hamiltona. Brit vyjel v první zatáčce na obrubník a jeho Mercedes přišel o tlak v hydraulice. Obhájce titulu ho musel odtlačit mimo trať. Na startu závodu se tak postaví nejlépe na 14.pozici.

V sedmé řadě se pravděpodobně potká s Danielem Ricciardem v Red Bullu, který měl také technické problémy a byl patnáctý.

Druhou fázi boje o pole position "okořenil" výletem mimo trať Marcus Ericsson. Švéd se ale ze štěrkové únikové zóny dokázal vyhrabat a vrátil se zpět na okruh. Kvůli nepořádku, který z "kačírku" vytáhl, byla ale kvalifikace přerušena.

Velká ceně Německa startuje v neděli v 15:10 hodin a sledovat ho můžete v našem on-line přenosu. Grand Prix vysílá televize Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem.