Hamilton v počtu vyhraných kvalifikací F1 vyrovnal v Kanadě Sennu, zbývá už jen Schumacher

Radek Vičík Radek Vičík
10. 6. 2017 20:05
Lewis Hamilton si připsal 65. vyhranou kvalifikaci na Grand Prix formule 1. Více má na svém kontě už jen Michael Schumacher.
Lewis Hamilton s helmou Ayrtona Senny.
Lewis Hamilton s helmou Ayrtona Senny. | Foto: Reuters

Montreal - Lewis Hamilton v Mercedesu vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Kanady formule 1 a v historických tabulkách s 65 triumfy v počtu pole position vyrovnal legendárního Ayrtona Sennu. Před touto dvojicí je už jen Michael Schumacher, který startoval do závodů z první pozice celkem 68krát.

Britský pilot porazil o více než tři desetiny vteřiny lídra seriálu Sebastiana Vettela za volantem Ferrari, třetí byl druhý pilot Mercedesu Valtteri Bottas.

Dojatý Hamilton dostal po kvalifikaci jako dar helmu, v níž Senna absolvoval před třiceti lety právě Grand Prix v Montrealu.

"Jsem v šoku. Pro mnoho fanoušků byl právě Ayrton Senna tím nejoblíbenějším pilotem formule 1. Mým také. Dostat takový dar a vyrovnat jeho výkon je pro mě velkou ctí," řekl dojatý Brit.

Hamilton tak pokračuje v "tradici" úspěšných montrealských kvalifikací, v nichž uspěl v obou předchozích sezonách. Trojnásobný mistr světa navíc obě pole position přetavil ve vítězný závod. Celkem Velkou cenu Kanady v rozmezí let 2007 až 2016 vyhrál pětkrát.

Start z prvního místa je pro Hamiltona důležitý i v souboji s Vettelem. Na Němce totiž po výpadku v Monaku ztrácí už 25 bodů. tedy porci, kterou bere vítěz jedné Velké ceny.

Velká cena Kanady formule 1 startuje v neděli v 20:00 a závod můžete sledovat v našem online přenosu ZDE. Grand Prix vysílá stanice Sport2, hodinu před startem začíná předzávodní studio.