Podivnou kvalifikaci v Monze vyhrál Leclerc ve Ferrari

Radek Vičík Radek Vičík
7. 9. 2019 16:22
Charles Leclerc ovládl kvalifikaci na domácí Velkou cenu Ferrari, v Monze si dojel pro svoji třetí pole position.
Charles Leclerc ve Ferrari při kvalifikaci na VC Itálie formule 1
Charles Leclerc ve Ferrari při kvalifikaci na VC Itálie formule 1 | Foto: Reuters

Kvalifikaci na Grand Prix Itálie ovlivnil obrovský zmatek v závěrečných minutách. Piloti, kteří se vydali zajet ve třetí části svůj poslední rychlý čas začali taktizovat.

Tím se navzájem natolik zpomalili, že téměř všichni z nich nestačili vjet do měřeného kola před rozsvícením červených světel. Proto se už nemohli zlepšit.

Taktizování pilotů F1 v závěru kvalifikace v Monze:

Leclercovi tak stačil první změřený čas, jímž o 39 tisícin vteřiny porazil lídra šampionátu Lewise Hamiltona. Také ve druhé řadě se objeví vozy Mercedesu a Ferrari v pořadí Valtteri Bottas a Sebastian Vettel.

"Ze zisku pole position jsem šťastný. Je škoda, že na konci byl takový zmatek. Doufejme, že zítra budeme mít dobrý závod," řekl Leclerc.

Max Verstappen bude se svým Red Bullem startovat až z konce roštu, protože dostal nový motor.

Velká cena Itálie formule 1 startuje v neděli v 15:10 hodin. Grand Prix vysílá stanice Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem.

Kompletní výsledky kvalifikace na VC Itálie s použitými směsi pneumatik:

 

Právě se děje

před 42 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy