Motory duněly, chyběl Mercedes a závodili Brazilci. Tak se F1 změnila od poslední GP Francie

Radek Vičík Radek Vičík
22. 6. 2018 9:58
Podívejte, jak se změnil svět Grand Prix mezi letošní a zatím poslední Velkou cenu Francie, která se jela roku 2008.
F1, VC Francie 2008: start
F1, VC Francie 2008: start | Foto: Scuderia Ferrari

22. června 2008 se jela zatím poslední Velká cena Francie formule 1. Čekání země galského kohouta na další Grand Prix skončí tuto neděli. Co se za tu dobu v seriálu změnilo? Na první pohled to vypadá hodně podobně - deset týmů a celkem dvacet týmů. Tím ale podobnost končí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

Zdroj: ČTK
Další zprávy