23. 6. 2018 17:10
Francouzské fanoušky v kvalifikaci zarmoutil Romain Grosjean, který při havárii rozbil svůj monopost.
Lewis Hamilton slaví triumf v kvalifikaci na GP Francie.
Lewis Hamilton slaví triumf v kvalifikaci na GP Francie. | Foto: Reuters

Le CastelletLewis Hamilton vyhrál sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Francie formule 1. Pilo Mercedesu bude po 75. zisku pole position v kariéře na startovním roštu po boku týmového kolega Valtteriho Bottase. Stříbrné šípy tak potvrdily výborné výkony z měřených tréninků. Fin byl pomalejší o 118 tisícin vteřiny.

"Je skvělé být zpět ve Francii. Je vidět, že si fanoušci závod užívají a hodně fandí.  To,že jsme obsadili první řadu, je základem pro skvělou show," řekl britský obhájce titulu.

Třetí skončil lídr šampionátu Sebastian Vettel s Ferrari, za ním skončil Max Verstappen v Red Bullu. Stejné vozy se postaví do další řady, ale v opačném pořadí: Daniel Ricciardo (Red Bull) a Kimi Räikkönen (Ferrari).

O velkou senzaci se postaral postupem mezi nejlepší desítku Charles Leclerc. Sauber se díky němu v třetí části kvalifikace ocitl poprvé od GP Itálie 2015. Monacký závodník si nakonec vybojoval osmé místo.

Rozhodující část boje o pole position přerušila havárie domácího Romaina Grosjeana, který dostal smyk a svůj Haas rozbil o svodidla. Francouzskému pilotovi se sice nic nestalo, ale kvalifikace pro něj skončila.

Velká cena Francie,první od roku 2008,  startuje v neděli v 16:10. Závod můžete sledovat v našem online přenosu. Grand Prix vysílá stanice Sport2, kde 70 minut před startem začíná předzávodní studio.