Red Bull pokořil Ferrari na jeho domácí půdě, v Imole vyhrál Verstappen před Pérezem

ČTK rav ČTK, rav
24. 4. 2022 16:48
Velkou cenu Emilia-Romagna formule 1 ovládli jezdci Red Bullu. Na okruhu v Imole vyhrál úřadující mistr světa Max Verstappen před Sergiem Pérezem.

Třetí dojel Lando Norris s McLarenem. Týmu Ferrari se na domácím okruhu před tribunami zaplněnými tifosi v červeném příliš nedařilo.

Carlos Sainz junior vypadl po kolizi už v prvním kole. Charles Leclerc po startu přišel o druhé místo a v 50. kole po špatné zastávce v boxech klesnul na čtvrtou příčku.

Pak navíc v závěru Grand Prix vyjel při pronásledování rivalů z Red Bullu mimo trať, při čemž narazil do svodidel. Proto musel do boxů pro nový přední spoiler. Na trať se vrátil jako devátý, nakonec obsadil šesté místo.

Ještě hůře dopadl sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton. Pilot Mercedesu vůbec nebodoval a dojel čtrnáctý. Ve 41. kole navíc musel britský pilot přetrpět velmi hořký moment. Verstappen, se kterým Hamilton v minulé sezoně až do kontroverzního závěru bojoval o titul, ho předjel o kolo.

Čtyřiadvacetiletý Verstappen se díky druhému vítězství v sezoně a po triumfu i v sobotním méně bodovaném sprintu posunul na druhou příčku průběžného pořadí. Na vedoucího Leclerca nizozemský pilot ztrácí 27 bodů. V Poháru konstruktérů je deficit Red Bullu na Ferrari dokonce už jen 13 bodů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Evropská komise žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií

Evropská komise ve čtvrtek zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva. Směrnice má podle unijní exekutivy mimo jiné zlepšit ochranu dětských diváků, podpořit kulturní rozmanitost obsahu televizního vysílání či rozšířit definici nezákonného a škodlivého obsahu na internetové videokanály. Žaloby se týkají také Slovenska, Irska, Rumunska a Španělska.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Izraelská vojenská policie nezahájí vyšetřování smrti zastřelené reportérky Al-Džazíry

Izraelská vojenská policie nebude vyšetřovat smrt reportérky stanice Al-Džazíra, která přišla o život minulý týden při izraelské razii na palestinském Západním břehu Jordánu. Stříleli při ní Izraeli i Palestinci, ale není jasné, čí střela Šírín abú Aklahovou zasáhla. Podle nové zprávy deníku Haarec vojenská prokurátorka dospěla k závěru, že v případu není podezření na spáchání trestného činu.

Armáda podle izraelských médií incident stále vyšetřuje, ale nikoli právními kanály. Z předběžného vyšetřování vyplývá, že ženu mohla 11. května zasáhnout náhodná palestinská palba i izraelský voják.

Podle Haarecu palestinská samospráva, která armádu obvinila z vraždy abú Aklahové, odmítla nechat provést pitvu a předat náboj vyjmutý z novinářčina těla k balistické zkoušce. Konečné rozhodnutí o viníkovi proto nelze učinit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy