Red Bull pokořil Ferrari na jeho domácí půdě, v Imole vyhrál Verstappen před Pérezem

ČTK rav ČTK, rav
24. 4. 2022 16:48
Velkou cenu Emilia-Romagna formule 1 ovládli jezdci Red Bullu. Na okruhu v Imole vyhrál úřadující mistr světa Max Verstappen před Sergiem Pérezem.

Třetí dojel Lando Norris s McLarenem. Týmu Ferrari se na domácím okruhu před tribunami zaplněnými tifosi v červeném příliš nedařilo.

Carlos Sainz junior vypadl po kolizi už v prvním kole. Charles Leclerc po startu přišel o druhé místo a v 50. kole po špatné zastávce v boxech klesnul na čtvrtou příčku.

Pak navíc v závěru Grand Prix vyjel při pronásledování rivalů z Red Bullu mimo trať, při čemž narazil do svodidel. Proto musel do boxů pro nový přední spoiler. Na trať se vrátil jako devátý, nakonec obsadil šesté místo.

Ještě hůře dopadl sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton. Pilot Mercedesu vůbec nebodoval a dojel čtrnáctý. Ve 41. kole navíc musel britský pilot přetrpět velmi hořký moment. Verstappen, se kterým Hamilton v minulé sezoně až do kontroverzního závěru bojoval o titul, ho předjel o kolo.

Čtyřiadvacetiletý Verstappen se díky druhému vítězství v sezoně a po triumfu i v sobotním méně bodovaném sprintu posunul na druhou příčku průběžného pořadí. Na vedoucího Leclerca nizozemský pilot ztrácí 27 bodů. V Poháru konstruktérů je deficit Red Bullu na Ferrari dokonce už jen 13 bodů.