Dobrou chuť z boty, blázniví fanoušci i nastoupená armáda. To byla formule 1 v Číně

Daniel Ricciardo si ani v Číně po triumfu neodpustil svůj oblíbený přípitek z boty.
Fanoušci Lewise Hamiltona se tak ani ve třetím závodě sezony nedočkali triumfu svého miláčka a obhájce titulu.
Závodníky, členy týmů i všechny další přítomné Číňané hlídali pečlivě. Sloužila k tomu i vzorně nastoupená armádní jednotka.
Ještě víc bylo na okruhu uniformovaných policistů.
O velké drama se už tradičně staral Max Verstappen, jeho nedělní obětí se stal  Sebastian Vettel. Naštěstí pro oba to nebyla poslední akce v závodě a dojeli do cíle.
Foto: Reuters
Reuters ČTK rav Reuters, ČTK, rav
15. 4. 2018 15:22
Prohlédněte si fotografie z dramatické Velké ceny Činy formule 1.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy