Dobrou chuť z boty, blázniví fanoušci i nastoupená armáda. To byla formule 1 v Číně

Daniel Ricciardo si ani v Číně po triumfu neodpustil svůj oblíbený přípitek z boty.
Fanoušci Lewise Hamiltona se tak ani ve třetím závodě sezony nedočkali triumfu svého miláčka a obhájce titulu.
Závodníky, členy týmů i všechny další přítomné Číňané hlídali pečlivě. Sloužila k tomu i vzorně nastoupená armádní jednotka.
Ještě víc bylo na okruhu uniformovaných policistů.
O velké drama se už tradičně staral Max Verstappen, jeho nedělní obětí se stal  Sebastian Vettel. Naštěstí pro oba to nebyla poslední akce v závodě a dojeli do cíle.
Foto: Reuters
Reuters ČTK rav Reuters, ČTK, rav
15. 4. 2018 15:22
Prohlédněte si fotografie z dramatické Velké ceny Činy formule 1.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Smutný osud Romů zůstává zastřenou kapitolou dějin, připomenul Fiala přesun do Osvětimi

V Památníku holokaustu Romů a Sintů na Moravě v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku si lidé připomněli 79. výročí hromadného odsunu 749 Romů do koncentračního tábora do Osvětimi. Mezi odvezenými za druhé světové války byli muži, ženy i děti, nejmladší dívce byly čtyři měsíce. Premiér Petr Fiala (ODS) při této příležitosti uvedl, že smutný osud českých a moravských Romů zůstává nejen tragickou, ale do značné míry i zastřenou kapitolou našich dějin. 

Premiér Fiala řekl, že v holokaustu se zhmotnila nenávist ve vražedný systém, který nabyl hrůzných rozměrů. Připomněl, že v Česku existovaly dva koncentrační tábory pro Romy, a to v Hodoníně u Kunštátu a v Letech u Písku. "Nuceně v nich přebývaly celé rodiny. Muži, ženy i děti žili v nelidských podmínkách, trápil je hlad, nemoci a otrocká práce. Velká část tu zahynula, další čekalo utrpení v podobě cesty za prací do táborů v Německu nebo transport do Osvětimi," řekl Fiala.

Podle něj státu trvalo dlouhou vypořádání se s věcí s ohledem na výkup pozemků a podobně. "Za tu dobu pamětníci, pro které by byl památník zadostiučiněním, postupně odcházeli. Pokud nás má historie něco naučit, je nutné, abychom tragické události neviděli jen jako věty v učebnicích, ale abychom je dokázali spojit s konkrétními místy a osudy," dodal Fiala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy