reklama
 
 

Den divů v Silverstonu: rychlý Gasly, Grosjean boural ve výjezdu z boxů

12. 7. 2019 16:45
Tým Mercedes ovládl páteční tréninky na Velkou cenu Británie formule 1. Nejrychlejší čas dne zajel Valtteri Bottas, jen o 69 tisícin vteřiny pomalejší byl lídr šampionátu Lewis Hamilton.

Za dvojicí Stříbrných týmů skončili oba piloti Ferrari. Zatímco Charles Leclerc na Fina v čele výsledkové listiny ztratil necelé dvě desetiny vteřiny, Sebastian Vettel zaostal skoro o půl vteřiny.

V prvním tréninku se "vyznamenal" Romain Grosjean. Francouzský pilot dostal smyk ve výjezdu z boxů a ze svého Haasu utrhl přední spoiler. S poškozenou formulí, z níž mu odpadaly další kusy karbonu, pak musel odjet celý jeden okruh.

Mnohem lepší den zažil Pierre Gasly. Kritizovaný Francouz dokázal využít dat od svého týmového kolegy v Red Bullu a v obou trénincích byl rychlejší než vítěz z Rakouska Max Verstappen. Dopoledne byl na pomalu schnoucí trati dokonce ze všech jezdců nejrychlejší.

Velká cena Británie formule 1 startuje v neděli v 15:10 našeho času. Závod můžete sledovat v online přenosu na Aktuálně.cz. Grand Prix vysílá stanice Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před začátkem závodu.

Výsledky pátečních tréninků na VC Británie - 1. trénink:

2. trénink:

autor: Radek Vičík | 12. 7. 2019 16:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama