Ferrari po prázdninách ožilo. V Belgii si vyjelo kvalifikační double

Radek Vičík Radek Vičík
31. 8. 2019 16:22
Kvalifikaci na Velkou cenu Belgie formule 1 vyhrál Charles Leclerc před Sebastianem Vettelem. Tým Ferrari si tak připsal první sobotní double od březnového závodu v Bahrajnu.
Charles Leclerc ve Ferrari při kvalifikaci na GP Belgie formule 1.
Charles Leclerc ve Ferrari při kvalifikaci na GP Belgie formule 1. | Foto: Reuters

Monačan získal třetí pole position kariéry, letos stál na čele startovního roštu také v Sáchiru a na Red Bull Ringu. Týmového kolegu Vettela porazil o 748 tisícin vteřiny.

"Cítil jsem se dobře. První sektor mi nevyšel podle představ, ale pak jsme byli velmi silní. Musím zapracovat na závodním tempu, nicméně zítra budeme určitě rychlí," řekl spokojený Leclerc.

Třetí skončil lídr šampionátu Lewis Hamilton, jehož od první startovní řady dělilo jen 15 tisícin vteřiny. Brit startoval do kvalifikace po velké havárii v dopoledním třetím tréninku, při níž si hodně poničil svůj Mercedes.

Problémům v samotné kvalifikaci se nevyhnul Robert Kubica. Jeho Williamsu začal za jízdy hořet spalovací motor Mercedes a pro Poláka tak boj o nejlepší výkon předčasně skončil bez měřeného času.

Hořící agregát (tentokrát Ferrari) krátce po restartu ukončil také naděje Antonia Giovinazziho v Alfě Romeo. Úvodní část boje o pole position přinesla velkou smůlu i týmu Toro Rosso. Vypadli Daniil Kvjat i Pierre Gasly, který byl do "béčka" přeřazen z Red Bullu.

Francouzův nástupce v elitním týmu výrobce nápojů, Alexander Albon, se uvedl nijak zářným 15. místem. Navíc kvůli trestu za výměnu motoru se postaví v neděli až do poslední řady startovního roštu.

Velká cena Belgie formule 1 startuje v neděli v 15:10 našeho času a sledovat živě ji můžete v našem online přenosu ZDE. Grand Prix vysílá stanice Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem.