Hrdinové a poražení první Velké ceny: šťastné Ferrari, Mercedes v rozpacích či statečný Španěl

Radek Vičík Radek Vičík
26. 3. 2018 7:44
V australském Melbourne začala nová sezona formule 1. Komu vstup do sezony vyšel a kdo byl zklamaný?

Sebastian Vettel

"Nezbývalo nám čekat, že se něco stane. A ono se stalo." Tak by se dalo ve stručnosti popsat, jak Sebastian Vettel na třetím místě prožíval úvodní část Grand Prix Austrálie. Virtuální safety car mu přihrál trumfové eso, které proměnil ve fakt, že se na trať po své zastávce v boxech vrátil před Lewisem Hamiltonem. Tomu nebyl nic platný rekord trati v kvalifikaci, Němec po roce slavil u protinožců výhru.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy