Tajnosti španělských testů F1: Téčko a žralok na několik způsobů, velké senzory i bourající nováček

Obhájci titulu z Mercedesu předvedli v Barceloně celou řadu různých řešení aerodynamiky svého nového speciálu.
Samotný Mercedes vyzkoušel dvě velmi odlišné varianty.
Téčko na "žraločí ploutev" na krytu motoru umístili také u Ferrari.
Z boku ale toto řešení vypadá velmi subtilně.
Už tu padla zmínka o "žralokovi". Velkou ploutev testoval i Mercedes, který ji při představení nového vozu F1 W08 EQ Power+ tak mohutnou neměl. V jedné z variant v ní byl dokonce malý otvor odvádějící vzduch z vnitřku karoserie jako komín.
Foto: Daimler Media
Radek Vičík Radek Vičík
2. 3. 2017 20:53
Prohlédněte si fotografie z prvních testů nových monopostů v Barceloně, které odhalily mnohé technické finesy inženýrů stájí formule 1.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy