Pátek patřil v Singapuru Räikkönenovi, Vettel si o svodidla poničil své Ferrari

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 14. 9. 2018 16:28
Piloti formule začali úvodními tréninky závodní víkend atraktivní Velké ceny Singapuru, která se pojede pod umělým osvětlením.
Kimi Räikkönen.
Kimi Räikkönen. | Foto: Scuderia Ferrari

Singapur - Kimi Räikkönen ve Ferrari ovládl páteční dění na okruhu Marina Bay, kde se jely úvodní tréninky na Velkou cenu Singapuru formule 1. Fin o pouhých 11 tisícin vteřiny porazil obhájce titulu a lídra šampionátu Lewise Hamiltona s Mercedesem. Třetí byl Max Verstappen z týmu Red Bullu.

Rakouské stáji patřil první měřený trénink, který vyhrál Daniel Ricciardo. Ten byl ale pro jezdce především seznamovací. Na rozdíl Grand Prix konané pod umělým osvětlením se totiž jel za světla a v odlišné teplotě

Situaci si výrazně zkomplikoval Hamiltonův vyzyvatel v boji o titul Sebastian Vettel. Německý pilot si v druhé páteční seanci, kdy se už podmínky shodovaly se závodními, škrtl koly o svodidla a poničil svůj monopost. Mechanici Ferrari už nedokázali formuli opravit a čtyřnásobný mistr světa tak přišel o cenný čas přípravy na kvalifikaci.

V samotném závěru dopoledního kroužení havaroval Charles Leclerc. Budoucí pilot Ferrari po kolizi se svodidly dokonce u Sauberu utrhl kolo .

Velká cena Singapuru startuje v neděli v 14:10 hodin našeho času a sledovat ji můžete v našem online přenosu. Grand Prix vysílá televize Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem.