Pátek patřil v Singapuru Räikkönenovi, Vettel si o svodidla poničil své Ferrari

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 14. 9. 2018 16:28
Piloti formule začali úvodními tréninky závodní víkend atraktivní Velké ceny Singapuru, která se pojede pod umělým osvětlením.
Kimi Räikkönen.
Kimi Räikkönen. | Foto: Scuderia Ferrari

Singapur - Kimi Räikkönen ve Ferrari ovládl páteční dění na okruhu Marina Bay, kde se jely úvodní tréninky na Velkou cenu Singapuru formule 1. Fin o pouhých 11 tisícin vteřiny porazil obhájce titulu a lídra šampionátu Lewise Hamiltona s Mercedesem. Třetí byl Max Verstappen z týmu Red Bullu.

Rakouské stáji patřil první měřený trénink, který vyhrál Daniel Ricciardo. Ten byl ale pro jezdce především seznamovací. Na rozdíl Grand Prix konané pod umělým osvětlením se totiž jel za světla a v odlišné teplotě

Situaci si výrazně zkomplikoval Hamiltonův vyzyvatel v boji o titul Sebastian Vettel. Německý pilot si v druhé páteční seanci, kdy se už podmínky shodovaly se závodními, škrtl koly o svodidla a poničil svůj monopost. Mechanici Ferrari už nedokázali formuli opravit a čtyřnásobný mistr světa tak přišel o cenný čas přípravy na kvalifikaci.

V samotném závěru dopoledního kroužení havaroval Charles Leclerc. Budoucí pilot Ferrari po kolizi se svodidly dokonce u Sauberu utrhl kolo .

Velká cena Singapuru startuje v neděli v 14:10 hodin našeho času a sledovat ji můžete v našem online přenosu. Grand Prix vysílá televize Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem.

Výsledky prvního tréninku na VC Singapuru:

Výsledky druhého tréninku na VC Singapuru:

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Státy EU budou dohlížet nad zbraňovým embargem v Libyi, shodli se ministři zahraničí. Mise bude probíhat na moři i ve vzduchu, řekl italský ministr

Státy Evropské unie budou dohlížet na dodržování zbraňového embarga OSN v Libyi prostřednictvím nové mise. Shodli se na tom unijní ministři zahraničí, kteří odmítli možnost obnovení námořní operace Sophia, kterou původně kvůli libyjské krizi zvažovali. Podle italského ministra Luigiho di Maia by měla operace vedle námořního a vzdušného nasazení probíhat i na zemi.

Na potřebě lepší kontroly zákazu dovozu zbraní do Libye se před měsícem v Berlíně shodli politici řady velmocí včetně Ruska, Turecka, Francie, Německa, USA či samotné EU. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell tehdy nevyloučil, že by unijní země mohly vyslat do země sužované konfliktem dvou znepřátelených stran vojáky. Podmínil to však dodržováním příměří, které je stále porušováno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy