Rosberg, nebo Hamilton? Vyberte si svého mistra světa formule 1

Sport Sport
23. 11. 2016 12:30
Kdo podle vás z dvojice pilotů Mercedesu zvítězí v honbě za titulem mistra světa? Vyberte si svého favorita v anketě Aktuálně.cz. Uspěje Nico Rosberg, či Lewis Hamilton?
Nico Rosberg i Lewis Hamilton si letos šampaňského na stupních vítězů užili do sytosti, ale v neděli bude slavit titul jen jeden z nich.
Nico Rosberg i Lewis Hamilton si letos šampaňského na stupních vítězů užili do sytosti, ale v neděli bude slavit titul jen jeden z nich. | Foto: Reuters

Praha - Takové finále sezony si nechají fanoušci formule 1 líbit. Až nedělní závod v Abú Zabí totiž rozhodne o tom, kdo se stane letošním mistrem světa. I když má lepší pozici Nico Rosberg, už dávno je jasné, že nikdo není prorokem a stát se může prakticky cokoliv.

Rosberg přiletí do emirátu na pobřeží Perského zálivu s náskokem 12 bodů. To mu při aktuálním bodování seriálu dává jistotu, že si jakýmkoliv umístěním na stupních vítězů připíše titul mistra světa.

Vzato z opačného úhlu pohledu, Němcovu parťákovi z Mercedesu Lewisu Hamiltonovi nemusí k hattricku na trůně F1 stačit ani triumf v závodě začínajícím za denního světla a končícím pod umělým osvětlením.

Titulovou matematiku si můžete prohlédnout zde:

A kdo podle vás zvítězí v honbě za titulem mistra světa? Vyberte si svého favorita a anketě Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali Starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy