Někdo nechce, abych vyhrál, rozčiluje se Hamilton. Nemáme v tom prsty, hájí se Mercedes

Radek Vičík Radek Vičík
3. 10. 2016 13:02
Obhájce titulu mistra světa formule 1 Lewis Hamilton lavíroval po ztraceném vítěství v nedělní GP Malajsie mezi spikleneckými teoriemi a stoprocentní důvěrou v tým Mercedes.
Místo toho, aby se Lewis Hamilton po GP Malajsie vrátil do čela světového šampionátu, ztrácí teď na svého rivala Nica Rosberga 23 bodů.
Místo toho, aby se Lewis Hamilton po GP Malajsie vrátil do čela světového šampionátu, ztrácí teď na svého rivala Nica Rosberga 23 bodů. | Foto: ČTK

Sepang - Lewis Hamilton si v nedělní Velké ceně Malajsie formule 1 jel pro suverénní vítězství. V tom bez varování jeho Mercedes zachvátily plameny a bylo po vedení i šanci znovu přeskočil týmového kolegu Nica Rosberga v průběžném pořadí MS.

Britský jezdec se teď naštvaně ptá zástupců Stříbrných šípů, kde se stala chyba. Hned po závodě se na adresu své stáje vyjádřil víc než ostře.

"Někdo nebo něco nechce, abych vyhrál“

"Nemohu uvěřit tomu, že tu jede osm aut s motory Mercedes a jen ten můj takhle skončí. Něco je tu špatně.  Byl to úplně nový motor, v továrně se jich vyrobí 43 a jen ten můj odejde," lamentoval obhájce titulu, jehož ztráta na vedoucího Rosberga narostla už na 23 bodů.

"Někdo nebo něco nechce, aby letos vyhrál. Teď ani nevím, jestli můj vůz dokáže těch pět zbývajících Velkých cen dokončit," dodal tajemně.

Ale už o pár desítek minut vychladl a před novináři prohlásil, že cítí "stoprocentní důvěru ve svůj tým".

Hořící monopost Lewise Hamiltona v Sepangu.
Hořící monopost Lewise Hamiltona v Sepangu. | Foto: ČTK

Technický šéf Mercedesu Paddy Lowe obratem reagoval na Hamiltonovy náznaky.

"Je to těžké... Formule 1 může být někdy velmi krutý sport. Ale žádné výpadky se neplánují. Děláme všechno pro to, abychom zvýšili spolehlivost, a ta se rok od roku zvyšuje,“ vysvětlil člen Královské inženýrské akademie.

Boss: Nikdo z Mercedesu v tom prsy nemá

Ovšem výpadky vozu obhájce titulu nemohl jen tak přejít mlčením: "Z nějakého důvodu, nezávislého na záměru nebo individuálním pracovním výkonu, řada věcí odešla právě na Lewisově vozu. Tak se to prostě stalo," uvedl muž, který nese největší část zodpovědnosti za technickou stránku monopostů.

Nejvyššího bosse v boxech Stříbrných šípů Toto Wolffa zachytily kamery s hlavou v dlaních při pohledu na kouřící vůz svého britského jezdce. Manažer také po závodě zapomněl za své obvyklé bonmoty a mluvil s nezvykle vážným výrazem tváře.

"Hned po závodě jsme si sedli a chápu, že Lewis od nás čeká odpovědi. Ale taková situace se nedá vyjádřit slovy. Je to mechanický sport a k poruchám dochází. Teď to byla jiná porucha. Jsme stejně zdrceni jako on a nikdo nebo nic z naší strany v tom nemá prsty," prohlásil rezolutně Wolff.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 31 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy