Komentář: Fanoušci, radujte se, chyby nedělají jen u Ferrari. Hamilton se rozzuřil

Radek Vičík Radek Vičík
6. 9. 2022 18:39
Nedělní Velká cena Nizozemska ukázala, že se dokáže zadrhnout i jinak dokonale fungující tým formule 1 Mercedes. Lewise Hamiltona chyba s volbou pneumatik pořádně naštvala.
Pilot týmu F1 Mercedes Lewis Hamilton
Pilot týmu F1 Mercedes Lewis Hamilton | Foto: Reuters

Poslední roky bylo zvykem, že špatné strategické propočty se děly téměř zásadně v boxech Ferrari. V neděli v Zandvoortu ale na chybnou kalkulaci doplatil Lewis Hamilton. Inu, i Mercedes se umí mýlit. Což je pro fanoušky dobrá zpráva, protože každá taková "krizovka" patřičně okoření Grand Prix.

Přitom ještě v 56. okruhu měl závod - právě díky zvolené strategii - skvěle rozjetý. Jenže pak vyjel na trať safety car, všichni jeho rivalové z čela nazuli měkké gumy a jen sedminásobný mistr světa zůstal dál na trati.

Po restartu následovalo nevyhnutné: kolem Hamiltona se přehnal jako vítr Red Bull Maxe Verstappena. To rozparáděný jezdec nevydržel a do rádia svému závodnímu inženýrovi pořádně vyčinil. "Nemohu uvěřit, že jste mi to pos*ali, chlape. Nemohu ti říct, jak moc jsem teď nas*aný," nešetřil ostrými výrazy.

Sice se za ně po závodě omluvil, ale hořká pachuť zůstala. Už proto, že poprvé za šestnáct sezon mu hrozí, že by nevyhrál jedinou Grand Prix.

Po chvíli byl Brit navíc požádán, aby před sebe pustil rychlejšího týmového kolegu George Russella. Tady se asi objevila skutečná frustrace bývalého lídra. Na cílové rovince zabrzdil tak, že jeho mladý krajan měl plný volant práce, aby do něj nenarazil.

Pak se před Hamiltona dostal i Charles Leclerc ve Ferrari, ale to už byla tečka za zpackaným závodem.

Hamilton a boss Mercedesu Toto Wolff se před dalším závodem v Monze ujišťují o vzájemné důvěře. Ale vzhledem ke známým výkyvům nálad 37letého závodníka je asi jen otázka času, kdy za současných výsledků vybuchne zase.

To už by v Mercedesu hasili mnohem větší požár, než jsou pouhá veřejně pronesená sprostá slova.

 

Právě se děje

Další zprávy