Hamilton odstartuje do rozhodujícího závodu sezony z prvního místa, Rosberga bude mít po boku

Radek Vičík Radek Vičík
26. 11. 2016 15:08
Závod v Abú Zabí rozhodne o držiteli titulu mistra světa. Lewis Hamilton ztrácí na Nica Rosberga 12 bodů. Brit vybojoval 61. pole position kariéry, ale ani vítězství mu v neděli k titulu nemusí stačit.
Lewis Hamilton vyhrál čtvrtou kvalifikaci Grand Prix formule 1 po sobě.
Lewis Hamilton vyhrál čtvrtou kvalifikaci Grand Prix formule 1 po sobě. | Foto: Reuters

Abú Zabí - Lewis Hamilton odstartuje z prvního místa do rozhodujícího závodu sezony formule 1, Velké ceny Abú Zabí. Po boku bude mít v první startovní řadě týmového kolegu a vyzyvatele v boji o titul, Nica Rosberga.

Německý jezdec vede o 12 bodů, takže mu i v případě Britova triumfu stačí k zisku první koruny šampiona dojet na stupních vítězů.

K 61. pole position kariéry si Hamilton dojel časem 1,38,755 minuty, který byl o tři desetiny vteřiny rychlejší než nejlepší kolo Rosberga.

"Je to zatím skvělý víkend. Byl to zvláštní pocit, jet sem s tím, že to je poslední závod s tímto skvělým vozem. Zítra se může stát cokoliv," řekl filozoficky Hamilton.

"Přijel jsem s tím že vyhrauju kvalifikaci, takže nejsem zrovna v extázi. Lewis odvedl skvělou práci. Jak všichni víme, zítra je řada možností," prohlásil ne příliš nadšený Rosberg.

Za oběma Stříbrnými šípy proběhl boj mezi jezdci Red Bullu a Ferrari  . V něm dopadl nejlépe celkově třetí Daniel Riiccardo, za ním že seřadili oba piloti itlaksé stáje v pořadí Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel a celou skupinu uzavřel Max Verstappen.

Velká cena Abú Zabí formule 1 startuje v neděli ve 14:00 hodin našeho času, vysílá ji televizní stanice Sport2 a živě ji můžete sledovat v našem online přenosu ZDE.

Kvalifikace na Velkou cenu Abú Zabí, závěrečný závod mistrovství světa vozů formule 1:

1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:38,755, 2. Rosberg (Něm./Mercedes) -0,303, 3. Ricciardo (Austr./Red Bull) -0,834, 4. Räikkönen (Fin./Ferrari) -0,849, 5. Vettel (Něm./Ferrari) -0,906, 6. Verstappen (Niz./Red Bull) -1,063, 7. Hülkenberg (Něm./Force India) -1,746, 8. Pérez (Mex./Force India) -1,764, 9. Alonso (Šp./McLaren) -2,351, 10. Massa (Braz./Williams) -2,458.