Gasly zůstává u Alpha Tauri. Přestupové karty v F1 drží v rukou dva mistři světa

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 24. 6. 2022 17:16
Prodloužením kontraktu Pierra Gaslyho u týmu Alpha Tauri se vyjasnil další otazník v soupiskách týmů formule 1 pro sezonu 2023. Podívejte se, v kterých týmech je stále volná sedačka.
Piloti Red Bullu Sergio Pérez a Max Verstappen po VC Monaka F1 2022
Piloti Red Bullu Sergio Pérez a Max Verstappen po VC Monaka F1 2022 | Foto: Reuters

Red Bull

Obhájce titulu Max Verstappen se už dřív upsal Red Bullu až do konce roku 2028. Kolem Sergia Péreze začátkem sezony panovaly trochu rozpaky. Ale tři druhá místa a hlavně triumf v Monaku mu otevřely cestu k prodloužení kontraktu na další dvě sezony.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy