Stříbrný šíp, vzpínající se kůň, býk. Porovnejte si design favoritů F1 a jeho evoluci

rav rav
20. 2. 2020 18:15
Podívejte se na porovnání vozů největších favoritů letošní ročníku formule 1 a vývoj monopostů Mercedesu, Ferrari a Red Bullu za poslední tři sezony.
Porovnání monopostů Mercedes, Ferrari a Red Bull pro sezonu 2020
Porovnání monopostů Mercedes, Ferrari a Red Bull pro sezonu 2020 | Foto: Radek Vičík

Mercedes F1 W11 EQ Performance, Ferrari SF1000 a Red Bull RB16. Tak se jmenuje trojice monopostů stájí, které si to i letos chtějí rozdat o nejvyšší příčky. Během hybridní éry, která se datuje od sezony 2014, nevyhrál Velkou cenu žádný jiný tým kromě "velké trojky".

Protože se od příští sezony chystají velké změny technických pravidel, objeví se letos na tratích především evoluce loňských speciálů. Všechny tři vozy se vyznačují relativně velkým úhlem náklonu podlahy, s nímž jako první přišel Mercedes. Ferrari zvolilo odlišné řešení přechodu vstupu chlazení nad hlavou pilota ve "žraločí ploutev", který není tak kompaktní jako u konkurence.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy