Ve formuli 1 chybí na příští rok posledních pár míst, do hry se vložil čerstvý nezaměstnaný Kvjat

Radek Vičík Radek Vičík
1. 11. 2017 12:54
Letošní sezona formule 1 zná teprve od víkendu svého šampiona, ale už nyní je obsazen téměř kompletní startovní rošt pro ročník 2018. Podívejte se, jak vypadá aktuální podoba závodnického trhu.
F1 2017: Daniil Kvjat, Toro Rosso
F1 2017: Daniil Kvjat, Toro Rosso | Foto: Red Bull Content Pool

Daniil Kvjat

Už tak nabitý seznam zájemců o místo ve Wiliamsu (ona jsou oficiálně volná dvě, ale že by Lance Stroll příští rok nejel, je stejně pravděpodobné, jako že se slunce začne otáčet kolem Země) doplnil Daniil Kvjat. S výpadky ruského pilota došla lidem stojícím za závodnickým programem Red Bullu trpělivost a s 23letým rodákem z Ufy definitivně ukončili spolupráci. Kvjat se tak musí poohlédnout po novém zaměstnavateli. Jak připustil technický šéf Williamsu Paddy Lowe, čerstvý nezaměstnaný se o práci uchází právě u britské stáje.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy