Nejen halo a děti na startu. F1 přináší nové logo, znělku i značky Aston Martin a Alfa Romeo

Nejvýraznější změnou ve formuli 1 je z pohledu fanoušků systém ochrany hlavy halo, který je od letoška povinně nainstalován na všech monopostech.
Letos už má šampionát plně v moci společnost Liberty Media coby majitel práv. Pod vedením Chase Careyho začala naplno úřadovat.
Už po posledním závodě loňského ročníku se v Abú Zabí objevilo po 30 letech nové logo šampionátu. Je jednodušší, má zdůraznit dynamiku závodů a odpovídat současné digitální době.
Krátce před GP Austrálie se objevilo i nové hudební téma pro sezonu 2018, jehož autorem je renomovaný hollywoodský skladatel Brian Tyler. Ale fanoušci ho zatím za své nepřijali, podle řady z nich jde jen o béčkový odvar soundtracku Pirátů z Karibiku.
Ze startovního roštu a pedoku zmizí krásky v overalech či minišatech, tak zvané grid girls.
Foto: Pirelli
Radek Vičík Radek Vičík
23. 3. 2018 13:26
Podívejte se, co všechno nového přinese formulová sezona 2018, kterou už tradičně zahájí nedělní Velká cena Austrálie v Melbourne.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy