Nejen halo a děti na startu. F1 přináší nové logo, znělku i značky Aston Martin a Alfa Romeo

Nejvýraznější změnou ve formuli 1 je z pohledu fanoušků systém ochrany hlavy halo, který je od letoška povinně nainstalován na všech monopostech.
Letos už má šampionát plně v moci společnost Liberty Media coby majitel práv. Pod vedením Chase Careyho začala naplno úřadovat.
Už po posledním závodě loňského ročníku se v Abú Zabí objevilo po 30 letech nové logo šampionátu. Je jednodušší, má zdůraznit dynamiku závodů a odpovídat současné digitální době.
Krátce před GP Austrálie se objevilo i nové hudební téma pro sezonu 2018, jehož autorem je renomovaný hollywoodský skladatel Brian Tyler. Ale fanoušci ho zatím za své nepřijali, podle řady z nich jde jen o béčkový odvar soundtracku Pirátů z Karibiku.
Ze startovního roštu a pedoku zmizí krásky v overalech či minišatech, tak zvané grid girls.
Foto: Pirelli
Radek Vičík Radek Vičík
23. 3. 2018 13:26
Podívejte se, co všechno nového přinese formulová sezona 2018, kterou už tradičně zahájí nedělní Velká cena Austrálie v Melbourne.
 

Právě se děje

před 56 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy