Nízké zadní křídlo, jen slabý náznak "žraloka". Tak vypadá nová zbraň Mercedesu v honbě za tituly

Nový monopost F1 Mercedes je už na první pohled nižší než jeho loňský vítězný předchůdce. Nejvíc je to patrné na posazení zadního spoileru.
V týmu vedeném Toto Wolffem (v bundě) je předpokládanou jedničkou Lewis Hamilton (vlevo). Obhájce titulu Nica Rosberga, jenž náhle ukončil kariéru, zastoupí Valtteri Bottas z Williamsu.
Označení EQ Power+ je novým symbolem hybridních vozů Mercedes, který má být použit i pro osobní auta německé značky s touto technologií.
Hamilton si nový stroj už vyzkoušel na trati, za silného větru v něm odjel pár zahřívacích kol. Trojnásobný mistr světa si monopost pochvaloval, prý se chová velmi podobně jako loňský speciál F1 W07 Hybrid.
Vpředu je patrný mohutný spoiler s komplikovaným systémem menší křidélek a dalších aerodynamických prvků.
Foto: Koláž: Aktuálně.cz
Radek Vičík Radek Vičík
23. 2. 2017 16:29
Prohlédněte si novou zbraň týmu Mercedes pro obhajobu tří titulů mistra světa formule 1, vůz W08 EQ Power+.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy