Red Bullu došla trpělivost, po roce 2018 už nebude používat motory Renault

ČTK Sport ČTK, Sport
14. 9. 2017 20:14
Tým formule 1 Red Bull přestane po roce 2018 podle médií používat motory Renault. Údajně to byl Renault, kdo oznámil Red Bullu konec spolupráce.
Daniel Ricciardo v  Red Bullu
Daniel Ricciardo v Red Bullu | Foto: Reuters

Singapur - Tým formule 1 Red Bull přestane podle médií po sezoně 2018 využívat motory Renault. Vztah obou společností má daleko k ideálu od roku 2014, kdy byly představeny nové hybridní šestiválcové motory s turbodmychadlem o objemu 1,6 litru, které má Renault méně výkonné než konkurenční Mercedes.

Bývalí vítězové Poháru konstruktérů Red Bull se marně snažili najít jiného dodavatele motorů. Představitelé týmu dokonce hrozili, že formuli 1 opustí, pokud nebudou motory Renault konkurenceschopnější.

Podle BBC a dalších britských médií to byl nyní Renault, kdo oznámil Red Bullu, že už po roce 2018 nebude své pohonné jednotky týmu dodávat.

Renault by se totiž měl stát od příštího roku dodavatelem pro McLaren místo Hondy. Její motory, jež jsou v současnosti ze všech čtyř dodavatelů ve formuli 1 nejslabší, by měly přejít ke stáji Toro Rosso, vlastněné Red Bullem.

Renault, který má zároveň svou vlastní tovární stáj, získal s Red Bullem v letech 2010-2013 čtyři mistrovské tituly v hodnocení týmů i jednotlivců.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Indie zakáže dalších 43 čínských mobilních aplikací, kromě TikToku omezuje i Alibabu

Indie v úterý zakázala 43 mobilních aplikací, které z většiny patří čínským softwarovým firmám. Podle indického ministerstva informačních technologií představovaly nebezpečí pro "svrchovanost a celistvost" země. Na černé listině se ocitly také čtyři aplikace čínského internetového prodejce Alibaba, uvedla agentura AP.

Krok přichází měsíc poté, co Indie zakázala desítky aplikací čínských technologických společností, včetně populární aplikace na přehrávání krátkých videí TikTok či videohry PUBG. Indické úřady uvedly, že aplikace slouží ke krádežím a podloudnému přenosu uživatelských dat na servery mimo území Indie. Peking se tehdy vůči zákazu ostře ohradil.

Nejnovější spor mezi oběma zeměmi přichází v době, kdy roste napětí ohledně jejich společné hranice. Čína a Indie spolu mají 3500 kilometrů dlouhou hranici v oblasti Himálaje a vedou vleklý územní spor v místech, kde neexistuje oboustranně uznaná hraniční čára. V polovině června konflikt v hornaté oblasti Ladákhu vyústil ve střet, při kterém zemřelo 20 indických vojáků. Šlo o první smrtelný střet mezi těmito asijskými jadernými mocnostmi za posledních 45 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy