Leclerc zamával domácím fanouškům, pak ho okamžitě dostihla monacká smůla

rav rav
20. 5. 2021 15:53
Domácí pilot F1 Charles Leclec začal v Monaku zvesela, za jízdy zdravil své fanoušky. Jenže po poruše Ferrari ho humor brzy přešel.

Monacký jezdec krátce po výjezdu z boxů zamával na své fanoušky, kteří se soustředili na balkóně jednoho z domů podél trati Grand Prix. Jenže sympatické gesto bylo pro rodáka z Monte Carla ve čtvrtečním prvním tréninku jediným důvodem k radosti .

Po pár minutách začala stávkovat převodovka, Leclerc zajel do boxů Ferrari a hodinový trénink pro něj předčasně skončil. 23letého jezdce se tak drží obrovská domácí smůla.

Od roku 2017 před svými fanoušků nedokončil jediný závod F2 ani následně formule 1. Loni se v Monaku kvůli koronavirvým opatřením Velká cena nejela vůbec.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy